Polska Morska
Aktualności Inne Stocznie

Ostatnia prosta remontu „Sołdka” w Gdańskiej Stoczni „Remontowej” im. J. Piłsudskiego

Ostatnia prosta remontu statek-muzeum „Sołdek” w Gdańskiej Stoczni „Remontowej” im. J. Piłsudskiego S.A.

„Sołdek” ostatnie dwa tygodnie przebywał w doku pływającym nr 1 Gdańskiej Stoczni „Remontowa”, gdzie wykonane zostały niezbędne prace kadłubowe oraz malarskie. W piątkowy poranek zakończył pobyt w technicznym spa  i powrócił na wodę. Aktualnie cumuje przy nabrzeżu Ostrawica I zaś w ładowniach 2,3 i 4 przeprowadzane są prace wyposażeniowe. 

Statek – muzeum zajmuje szczególne miejsce w gdańskim krajobrazie. Jest miejską ikoną, stałym elementem nabrzeża wyspy Ołowianki i jedną z najbardziej popularnych turystycznych atrakcji w regionie.

17 października 2020 roku „Sołdek” został odholowany do Gdańskiej Stoczni „Remontowej” im. J. Piłsudskiego S.A. na zaplanowany remont. Wróci w pełnej krasie i gotowy do organizacji nowej wystawy stałej w jego ładowniach. Działania te są możliwe dzięki projektowi „2 statki – wspólne morze. Sołdek i Vityaz: dziedzictwo morskie Polski i Rosji” oraz dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: NMM Gdańsk

Zobacz podobne

85 lat działalności Polskiego Rejestru Statków

Autor

Tor wodny Szczecin-Świnoujście. Pogłębiarki pracują pełną parą

Autor

Stocznia Remontowa: trzeci z serii czterech promów hybrydowych przekazany armatorowi

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie