Polska Morska
Extra Klaster Morski

7. edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2020

W tym wyjątkowym czasie, związanym z pandemią koronawirusa, przygotowywanie paczek miało miejsce na terenie 5. Pułku Inżynieryjnego im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w sali gimnastycznej 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. dypl. Stanisława Jerzego Sędziaka, ps. „Warta”.

Zapakowano około 1400 kartonów z żywością o długim terminie ważności, słodkimi łakociami a także akcesoriami szkolnymi dla dzieci i prezentami dla naszych Rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Pakowanie rozpoczęło się w piątek i ze względu na reżim sanitarny miało potrwać do poniedziałku. Koronawirus znów niestety dał się we znaki co spowodowało, że  wyjazd został przyśpieszony o jeden dzień. Decyzja ta związana była z wprowadzeniem od poniedziałku obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny dla wszystkich wjeżdżających z Polski na teren Litwy.

Fundacja zaplanowała rozwieźć paczki do soboty 12 grudnia, aby jeszcze przed Bożym Narodzeniem mogły trafić do polskich domów. W akcji pomocy bierze udział  łącznie 10 wolontariuszy wraz z organizatorami.

Bardzo nam miło, że odwiedzili nas dzisiaj m.in. Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski; ppłk Mirosław Radwan, dowódca 14ZBOT; Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Police SA.; oraz Monika Kuźmińska, burmistrz Węgorzyna – mówi Łukasz Szełemej, wiceprezes Fundacji Polskich Wartości.

Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do  żołnierzy 5. Pułku oraz Terytorialsów za ogromną pomoc i wsparcie wspólnego dzieła. Podziękowania kierują do wszystkich wolontariuszy, strażaków, uczniów i nauczycieli, darczyńców, sponsorów, ludzi wielkiego serca, wszystkich dzięki którym zawieziemy na Kresy pamięć i radość.

Dla żołnierzy Wojska Polskiego: terytorialsów i żołnierzy wojsk operacyjnych to zaszczyt wziąć udział w tym dziele. Nasi żołnierze zgłosili się do pakowania paczek, udzieliliśmy także miejsca, by można było przeprowadzić tę operację w reżimie sanitarnym. Pomorze Zachodnie jest szczególnie związane z kresami na Wschodzie, gdyż to na te ziemie trafili przecież przesiedleńcy: nasi dziadkowie. Jesteśmy szczególnie związani z tymi ziemiami i czujemy się zobowiązani do niesienia pomocy naszym rodakom i bohaterom – mówi Marcin Górka, rzecznik prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Partner Główny: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Sponsor Główny: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Partnerzy: Miasto Szczecin, Totalizator Sportowy Sp. z o. o., INFRA-PORT Sp. z o. o., Polskie Terminale S.A., P. B. Calbud Sp. z o. o., SEC Sp. z o. o., Totalizator Sportowy Sp. z o. o., Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, 5. Pułk Inżynieryjny im. gen. Ignacego Prądzyńskiego, 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. ppłk. dypl. Stanisława Jerzego Sędziaka, ps. „Warta”. Patronat honorowy: Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Patronat medialny: TVP3 Szczecin, Kurier Szczeciński.

źródło: Fundacja Polskich Wartości

Zobacz podobne

Znamy wykonawcę II etapu budowy drogi wodnej przez Zalew Wiślany

Autor

Szczecin/Świnoujście. Zielony port coraz bliżej

Autor

Polska Fundacja Narodowa gratuluje wyróżnienia „Rejs Roku 2020” kapitanowi „I Love Poland” Grzegorzowi Baranowskiemu

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie