Polski Portal Morski
Extra Klaster Morski

7. edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2020

W tym wyjątkowym czasie, związanym z pandemią koronawirusa, przygotowywanie paczek miało miejsce na terenie 5. Pułku Inżynieryjnego im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w sali gimnastycznej 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. dypl. Stanisława Jerzego Sędziaka, ps. „Warta”.

Zapakowano około 1400 kartonów z żywością o długim terminie ważności, słodkimi łakociami a także akcesoriami szkolnymi dla dzieci i prezentami dla naszych Rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Pakowanie rozpoczęło się w piątek i ze względu na reżim sanitarny miało potrwać do poniedziałku. Koronawirus znów niestety dał się we znaki co spowodowało, że  wyjazd został przyśpieszony o jeden dzień. Decyzja ta związana była z wprowadzeniem od poniedziałku obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny dla wszystkich wjeżdżających z Polski na teren Litwy.

Fundacja zaplanowała rozwieźć paczki do soboty 12 grudnia, aby jeszcze przed Bożym Narodzeniem mogły trafić do polskich domów. W akcji pomocy bierze udział  łącznie 10 wolontariuszy wraz z organizatorami.

Bardzo nam miło, że odwiedzili nas dzisiaj m.in. Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski; ppłk Mirosław Radwan, dowódca 14ZBOT; Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Police SA.; oraz Monika Kuźmińska, burmistrz Węgorzyna – mówi Łukasz Szełemej, wiceprezes Fundacji Polskich Wartości.

Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują do  żołnierzy 5. Pułku oraz Terytorialsów za ogromną pomoc i wsparcie wspólnego dzieła. Podziękowania kierują do wszystkich wolontariuszy, strażaków, uczniów i nauczycieli, darczyńców, sponsorów, ludzi wielkiego serca, wszystkich dzięki którym zawieziemy na Kresy pamięć i radość.

Dla żołnierzy Wojska Polskiego: terytorialsów i żołnierzy wojsk operacyjnych to zaszczyt wziąć udział w tym dziele. Nasi żołnierze zgłosili się do pakowania paczek, udzieliliśmy także miejsca, by można było przeprowadzić tę operację w reżimie sanitarnym. Pomorze Zachodnie jest szczególnie związane z kresami na Wschodzie, gdyż to na te ziemie trafili przecież przesiedleńcy: nasi dziadkowie. Jesteśmy szczególnie związani z tymi ziemiami i czujemy się zobowiązani do niesienia pomocy naszym rodakom i bohaterom – mówi Marcin Górka, rzecznik prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Partner Główny: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Sponsor Główny: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Partnerzy: Miasto Szczecin, Totalizator Sportowy Sp. z o. o., INFRA-PORT Sp. z o. o., Polskie Terminale S.A., P. B. Calbud Sp. z o. o., SEC Sp. z o. o., Totalizator Sportowy Sp. z o. o., Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, 5. Pułk Inżynieryjny im. gen. Ignacego Prądzyńskiego, 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. ppłk. dypl. Stanisława Jerzego Sędziaka, ps. „Warta”. Patronat honorowy: Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Patronat medialny: TVP3 Szczecin, Kurier Szczeciński.

źródło: Fundacja Polskich Wartości

Zobacz podobne

70-letni Brytyjczyk najstarszym wioślarzem, który samotnie przepłynął Atlantyk

Autor

Polska Fundacja Narodowa gratuluje wyróżnienia „Rejs Roku 2020” kapitanowi „I Love Poland” Grzegorzowi Baranowskiemu

Autor

W. Brytania/ Rząd skłania się do budowy tunelu, a nie mostu między Szkocją a Irlandią Płn.

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie