Polska Morska
Aktualności Stocznie

Trzy samochodowce japońskiego armatora remontowane równocześnie w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia

Trzy samochodowce należące do japońskiego armatora przechodzą równocześnie remont w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Dwa w tym samym czasie są na największym doku stoczni numer 5 – mówi Krzysztof Zaremba, prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

– To jest nasz stały klient, japoński armator. Dwa jego samochodowce przechodzą u nas remont klasowy. To mniejsze jednostki, które się zmieściły na naszym największym dotychczasowym doku numer 5. Trzecia jednostka tego armatora, w której kończymy remont klasowy, stoi już wydokowana przy nabrzeżu i tam toczą się prace – mówi Zaremba.

Jednym z remontowanych statków jest samochodowiec wybudowany w Stoczni Gdynia, który może zabrać za jednym razem 2130 samochodów osobowych na ośmiu pokładach.

– Te samochodowce są jednostkami dosyć skomplikowanymi. One przewożą głównie samochody nowe. Auta z fabryk japońskich czy produkowane poza Unią Europejską przywożą do Europy oraz produkowane w Unii rozwożą po całym świecie – mówi prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Statki firmy KESS – spółki córki koncernu Kawasaki – pływają po Morzu Bałtyckim i Północnym.

Źródło: Radio Szczecin

Zobacz podobne

Holownik Semko w porcie w Świnoujściu

Autor

Zbiornik na propylen już na placu budowy

Autor

Eksport tarczą dla polskiej gospodarki

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie