Polska Morska
Aktualności Inne

800 tysięcy złotych wsparcia na projekt obsługi niekonwencjonalnych towarów ciężkich

Kolejna firma z Pomorza otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020” realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza. Spółka Kuszner Cargo Port, pozyskane środki przeznaczy na przygotowanie placu składowego i hali magazynowej dla ciężkich towarów niekonwencjonalnych oraz na potrzeby związane z transportem intermodalnym kontenerów morskich. Inwestycja na Gdańskich Rudnikach szacowana jest na ponad 2,5 mln zł.

To już piąty przedsiębiorca, który otrzymał finansowe wsparcie z funduszy unijnych w ramach przygotowanego przez Zarząd Województwa Pomorskiego konkursu grantowego – „Invest in Pomerania 2020”. W efekcie prowadzonego przez ARP naboru wniosków podpisano już cztery umowy. Pozyskane środki, firmy przeznaczą na adaptację terenów na cele inwestycyjne wraz z budową podstawowej infrastruktury oraz budynków produkcyjnych i magazynowych. Efekty pierwszych projektów już są widoczne.

Spółka Kuszner Cargo Port otrzymała dofinansowanie na przygotowanie terenu na potrzeby przeładunku i magazynowania towarów ciężkich, często ponadnormatywnych. Warunkiem realizacji tego typu usług jest odpowiednie przygotowanie placu o wysokich naciskach oraz posiadanie specjalistycznego sprzętu rozładunkowego. Opracowana przez spółkę metoda rozładunkowo – załadunkowa, polegająca na zsynchronizowanym działaniu kilku dedykowanych urządzeń, daje możliwość sprawnego realizowania zleconych usług.

Wspólnicy spółki Kuszner Cargo Port posiadają kilkudziesięcioletnie doświadczenie związane z transportem i obsługą portową kontenerów morskich w ruchu lądowym. Znamy ten rynek bardzo dobrze i jesteśmy pewni, iż nowa inwestycja jest brakującym ogniwem łańcucha logistycznego w transporcie intermodalnym – mówi Krystian Kuszner, Wspólnik w Kuszner Cargo Port Sp.j.

Obecnie w konkursie bierze udział 16 firm. Każdy z wybranych projektów może liczyć na dofinansowanie w wysokości do 800 tyś zł. Dzięki pozyskanym grantom powstanie 13 nowych inwestycji przemysłowo-magazynowych, realizowanych przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców, a na Pomorzu przybędzie 16 ha nowych terenów inwestycyjnych.

Konsekwentnie wspieramy rozwój sektora MSP w naszym regionie. Konkurs grantowy „Invest in Pomerania 2020” to 10, 4 mln zł. dodatkowego wsparcia dla pomorskich przedsiębiorców realizujących inwestycje w tych szczególnie trudnych czasach pandemii. Cieszy nas fakt, że dedykowane na ten cel środki są efektywnie wykorzystywane oraz, że stymulują rozwój jednej z naszych kluczowych branż, czyli sektora logistycznego – dodaje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020” dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa pomorskiego będą podpisywane sukcesywnie. Więcej informacji o samym konkursie na stronie internetowej ARP: https://www.arp.gda.pl/1976,konkurs-grantowy-2019,konkurs-grantowy-2019

Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski można składać do przekroczenia łącznie 150% wartości alokacji, tj. 15,6 mln zł. Dziś można składać wnioski wyłącznie na tak zwaną listę rezerwową.

Źródło: Agencja Rozwoju Pomorza SA/ fot. mat. pras. Kuszner Cargo

Zobacz podobne

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

Autor

Akademia Marynarki Wojennej: praktyka nawigacyjna na statku szkoleniowo-badawczym UMG „Horyzont II”

Autor

Coraz bliżej budowy stacji kolejowej Port Police

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie