Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Jeziorowiec „Resko” remontowany w Gryfii

       Do szczecińskiej MSR „Gryfia” przypłynął na remont masowiec Polskiej Żeglugi Morskiej m/s „Resko”. W Szczecinie zostaną na statku wykonane prace remontowo-modernizacyjne a remont zakończy się odnowieniem pięcioletnich dokumentów klasyfikacyjnych.

       M/s „Resko” to masowiec, przystosowany konstrukcyjnie do żeglugi na Wielkich Jeziorach Amerykańskich. Został zbudowany w 2010 roku i ma nośność 30 tys. ton.

        – Ze względu na częste „przecieranie się” w amerykańskich i kanadyjskich śluzach, statek wymaga m.in. kompleksowej konserwacji i pomalowania kadłuba – informuje Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Polskiej Żeglugi Morskiej. – Oprócz tego prace konserwacyjno-malarskie będą dotyczyć ładowni, pokładu i nadbudówki. Ponadto zostanie dokonany przegląd silnika głównego, agregatów, dźwigów pokładowych oraz wszystkich urządzeń nawigacyjnych.

Ważnym elementem prac będzie instalacja systemu uzdatniania wód balastowych, co wynika z przepisów konwencyjnych IMO, jakie weszły w życie w ubiegłym roku. Remont „Reska” w MSR „Gryfia” potrwa około miesiąca.

      Gogol dodaje, iż w tym roku Polska Żegluga Morska zamierza wyremontować w krajowych stoczniach  jeszcze co najmniej siedem statków. Będą to masowce : m/s „Juno” (marzec), „Armia Krajowa” (kwiecień), „Legiony Polskie” (czerwiec), „Lubie” (wrzesień) i „Solina” (listopad) oraz dwa promy PŻM zarządzane przez spółkę Unity Line : „Gryf” i „Wolin” (oba w lipcu).

pj

Zobacz podobne

Nowi członkowie Zarządu Związku Armatorów Polskich

Autor

PERN: zwiększone pojemności magazynowe

Autor

Prace dokowe w Gryfii na masowcu „Resko”

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie