Polski Portal Morski
Inne

Ropa naftowa w USA tanieje, pomimo silnego spadku jej amerykańskich zapasów

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje, pomimo silnego spadku jej amerykańskich zapasów – o prawie 10 mln baryłek – informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na III na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52,49 USD, niżej o 0,68 proc.
Ropa Brent w dostawach na III na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 55,43 USD za baryłkę, niżej o 0,68 proc.

Nastroje na rynkach ropy i ogólnie na rynkach finansowych są bardzo słabe po tym, jak amerykańska Rezerwa Federalna wskazała, że zamierza przeprowadzać skup aktywów do czasu osiągnięcia postępów w dochodzeniu do celu inflacyjnego i pełnego zatrudnienia.

Fed wskazywał, że stopy procentowe w USA będą utrzymane na obecnym poziomie do czasu zbliżenia się do osiągnięcia celów mandatowych.

Po tych informacjach, słabych nastrojów inwestorów z rynków paliw nie poprawiają nawet dane o bardzo mocnym spadku zapasów ropy w USA.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 9,91 mln baryłek, czyli o 2 proc. do 476,7 mln baryłek – poinformował amerykański Departament Energii (DoE).
To najsilniejszy spadek tych zapasów od 6 miesięcy i już 6. tydzień ich spadku w ciągu ostatnich 7 tygodni.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły zaś o 815 tys. baryłek, czyli o 0,5 proc. do 162,8 mln baryłek – podał DoE.

Inwestorzy niepokoją się tymczasem nasilaniem się epidemii koronawirusa w Chinach, co powoduje spadek zużycia w tym kraju ropy i jej produktów.

Przed rozpoczęciem chińskiego Księżycowego Nowego Roku ograniczane są loty samolotami i podróże samochodami – w tym okresie zazwyczaj następował mocny sezonowy wzrost zużycia paliw.

„Strach przed odrodzeniem się pandemii w Chinach +wkrada się+ na rynki przed rozpoczęciem największej świątecznej przerwy w tym kraju” – wskazuje Will Sungchil Yun, starszy analityk ds. rynków towarowych w VI Investment Corp.

„Ogólny pesymizm na rynkach finansowych również stanowi +karmę+ dla większej nerwowości inwestorów, a Fed nie daje pozytywnych sygnałów dla amerykańskiej gospodarki” – dodaje.

WTI na NYMEX w N.Jorku zwyżkowała na zakończenie poprzedniej sesji o 0,5 proc.

źródło: PAP Biznes/zd: pixabay

Zobacz podobne

Odszkodowania marynarskie: prawne ABC po wypadku na statku

Autor

Nowoczesna jednostka pływająca dla Morskiego Oddziału SG

Autor

Wyjątkowe oprowadzanie kuratorskie po gdańskim Żurawiu

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie