Polski Portal Morski
Aktualności Inne Polska Morska TV Porty

Dostawa pierwszego zbiornika na propylen na plac budowy „Polimery Police”

Sukcesem zakończył się pierwszy transport wielkogabarytowy na plac budowy projektu „Polimery Police”. To jeden z największych elementów dostarczanych na potrzeby projektu „Polimery Police”.

W trwającej 3 dni operacji przetransportowano 584 tonowy zbiornik na propylen z portu barkowego w Policach – ul. Jasienicką i ul. Piotra i Pawła. Ostatni etap rozpoczął się o 17 stycznia o godzinie 23 i trwał do 3 w nocy. Ładunek przypłynął do portu barkowego w piątek, 15 stycznia br., na jednostce „Aura”. Jest to pierwszy z pięciu zbiorników, które będą służyły do magazynowania produktu instalacji odwodornienia propanu – propylenu. Propylen będzie docelowo kierowany na instalację do produkcji polipropylenu. Objętość dostarczonego zbiornika wynosi 3485 m3. Robocza objętość zbiornika to 2800 m3, co umożliwi magazynowanie do 1 400 ton propylenu. Zbiornik waży 584,9 ton, ma długość 72,13m, szerokość 8,9m, wysokość 11,13 m. Zbiornik na propylen został w całości wykonany w Polsce, w Stoczni w Gdyni przez Zakład Konstrukcji Spawanych FERRUM S.A.

Każda operacja dostawy urządzeń wielkogabarytowych to ogromne wyzwanie logistyczne, do którego przygotowania trwały kilka miesięcy.W najbliższym tygodniu na plac budowy trafią kolejne dostawy: 3 kolejne zbiorniki, reaktor ważący 300 ton, spliter ważący 900 ton!

Źródło Grupa Azoty

Zobacz podobne

Porty Szczecin-Świnoujście zachęcają do zainteresowania budową terminala kontenerowego

Autor

Port Zewnętrzny w Gdyni – kolejny krok do budowy

Autor

Port Gdynia w trosce o środowisko

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie