Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Żegluga

Prestiżowe wyróżnienie dla statku Urzędu Morskiego w Szczecinie

Należący do Urzędu Morskiego w Szczecinie statek Planeta I został uznany za najlepszą jednostkę wielozadaniową roku 2020.

Takie same wyróżnienie otrzymała bliźniacza jednostka Zodiak II, która należy do Urzędu Morskiego w Gdyni. Nagrodę przyznało pismo Baird Maritime – mówi Paweł Szumny, dyrektor do spraw technicznych w Urzędzie Morskim w Szczecinie. – Z informacji, które otrzymałem od użytkowników, jest oceniana bardzo wysoko. Jako nowoczesna jednostka, czego dowodem jest otrzymana nagroda przez stowarzyszenie jako najlepszej jednostki wielozadaniowej na świecie w 2020 roku. W podobnym tonie wypowiedzi płyną od naszych kolegów z Gdyni, którzy użytkują jednostkę Zodiak.

Planeta I pływa już trzy miesiące, w tym czasie m.in. brała udział w akcji lodołamania na torze wodnym na Zalewie Szczecińskim.

  • Jest to jednostka wielozadaniowa, wykonuje pracę związaną z wymianą oznakowania nawigacyjnego w torze wodnym na stalowe. Bardzo dobrze się sprawdza w tej roli. Do tego prowadzi akcje lodołamania na Zalewie Szczecińskim i na głównym torze wodnym. Z tego zadania wywiąże się też bardzo dobrze – zapewnia Szumny.

Oba statki wybudowała Gdańska Stocznia Remontowa Shipbuilding. Powstały w ramach programu Nostra Maris, który prowadził szczeciński Urząd Morski. Jednostki zastąpiły statki wybudowane na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Polecamy materiał filmowy: https://polska-morska.pl/2020/10/30/planeta-i-zacumowala-w-swinoujsciu/

źródło:Radio Szczecin/zd:”Planeta I”. Fot. Urząd Morski w Szczecinie

Zobacz podobne

Marynarze podstawą przyszłości żeglugi hasłem Światowego Dnia Morza 2021

Autor

Przedsiębiorczy inżynier! Akademia Morska w Szczecinie

Autor

Akwizycje kolejnych złóż PGNiG w Norwegii zatwierdzone

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie