Skip to main content

Czas na Strategię Bezpieczeństwa Morskiego.

Bezpieczeństwo morskie państwa składa się z wielu aspektów: obronności, ekonomii, energetyki, środowiska, dyplomacji, turystyki. Konieczne jest wypracowanie dokumentu, który ujmie w jedne ramy wszystkie te dziedziny, określając w obszarze polityki morskiej zagrożenia, wyzwania, interesy i szanse – przekonywał Dariusz Gwizdała z BBN podczas V Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa.

Ruszył nabór do służby. Praca w Morskiej Straży Granicznej czeka

Sześćdziesiąt miejsc pracy czeka na kandydatów w Morskim Oddziale Straży Granicznej.

Osoby zainteresowane  pracą w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy przewodnicy psów służbowych.

  Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

Wody Polskie kontynuują przeciwpowodziowe inwestycje na Podkarpaciu!

Rozpoczęła się kolejna z czterech przeciwpowodziowych inwestycji Wód Polskich w powiatach tarnobrzeskim i stalowowolskim pn. San III. Jest ona elementem dużego programu rozbudowy i zabezpieczenia przed filtracją 35 km obwałowań Wisły, Trześniówki i Sanu. Dzięki temu programowi zwiększy się ochrona przeciwpowodziowa na obszarze niemal 17,6  tys. ha zamieszkanego przez prawie 30 tys. mieszkańców.

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic Pipe wydana

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe – czytamy z komunikatu służb prasowych wojewody.

Decyzja została wydana na rzecz Operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System.

Bolko przejęty przez Siły Zbrojne RP.

Fot. Andrzej Nitka/Defence24.pl.

Pierwsza w 2020 roku dostawa skroplonego gazu ziemnego LNG do Polski.

W świnoujskim terminalu LNG zakończył się rozładunek pierwszego w tym roku metanowca, „BW Pavilion Leeara”, który przypłynął z surowcem z USA.
Była to pierwsza w 2020 roku dostawa skroplonego gazu ziemnego i 79. dostawa LNG do Polski.


Dziś lub jutro w świnoujskim terminalu spodziewany jest kolejny statek „Arctic Princess”, który przywiezie skroplony gaz z Norwegii.

Jeszcze w tym miesiącu do Świnoujścia przybędzie „Al Utouriya” z gazem z Kataru.

Cieśnina Bosfor zablokowana... statkiem, który osiadł na dnie

Statek handlowy osiadł w piątek na dnie, dotykając dziobem brzegu w cieśninie Bosfor w Stambule - podała stacja CNN Turk. W związku z wypadkiem władze zamknęły ruch tranzytowy. Nie ma informacji o poszkodowanych.

O zamknięciu ruchu w cieśninie, łączącej Morze Marmara z Morzem Czarnym, poinformowała agencja spedycyjna Tribeca.

Pływający pod banderą Liberii statek Songa Iridum - o długości 191 metrów - zmierzał do stambulskiego portu Ambarli - pisze Reuters, powołując się na dane firmy Refinitiv Eikon zajmującej się monitorowaniem ruchu statków.

Subscribe to BEZPIECZEŃSTWO