Skip to main content

PGNiG przejmuje stacje przeładunkową LNG w Kłajpedzie.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest od 1 kwietnia 2020 roku wyłącznym użytkownikiem nabrzeżnej stacji odbioru i przeładunku LNG małej skali w litewskiej Kłajpedzie. Dzięki temu Spółka zyskała dostęp do rynków krajów nadbałtyckich, a także stworzyła możliwość optymalizacji logistyki dostaw gazu skroplonego do odbiorców zlokalizowanych w północno-wschodniej Polsce.

PGNiG wygrało arbitraż z Gazpromem, chce odzyskać ponad 6 mld zł

PGNiG wygrało w arbitrażu spór z Gazpromem o ceny gazu w kontrakcie jamalskim. Na mocy wyroku trybunału w Sztokholmie nowa cena ma być naliczana od 1 listopada 2014 r. Polski koncern szacuje, że powinien odzyskać od Gazpromu ponad 6 mld zł nadpłaty.

Zachodniopomorskie: Wniosek o pozwolenie na budowę w ramach Baltic Pipe

Do wojewody zachodniopomorskiego wpłynął wniosek Gaz–Systemu o wydanie pozwolenia na budowę rurociągu podmorskiego w polskiej części Baltic Pipe – poinformowały w poniedziałek służby prasowe wojewody. Jeśli wniosek jest kompletny, decyzja będzie wydana w ciągu 30 dni.

Bezpieczeństwo wody przeznaczonej do spożycia w związku z wybuchem epidemii COVID-19 oraz występowanie wirusa w ściekach

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała najnowsze wytyczne dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia i bezpieczeństwa systemów zaopatrzenia w wodę obejmują również sytuację związaną z wybuchem epidemii COVID-19.

Wytyczne Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus. Technical brief dostępne są na stronie https://apps.who.int/iris/rest/bitstreams/1271257/retrieve.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Resort klimatu: monitorujemy sytuację m.in. w sektorze energetycznym i zasoby rezerw

Ministerstwo Klimatu jest w stałym kontakcie ze sztabami kryzysowymi powołanymi w kluczowych spółkach sektora energetycznego i paliwowego - poinformował resort w poniedziałkowym komunikacie. Monitorowana jest też gospodarka odpadami i zasoby rezerw - dodał.

Akademia Marynarki Wojennej włącza się w akcję #zostanwdomu

Zostańcie w domu, apeluje Akademia Marynarki Wojennej.

Rząd przyjął projekt tzw. "Tarczy antykryzysowej"
Rząd przyjął projekt tzw. "Tarczy antykryzysowej", której celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę - poinformowała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Subscribe to BEZPIECZEŃSTWO