Skip to main content

Bieg Tropem Wilczym w Szczecinie już za nami!

1 marca odbyła się VIII edycja biegu Tropem Wilczym na Jasnych Błoniach w Szczecinie ku chwale Żołnierzy Wyklętych. Blisko tysiąc osób wzięło udział w akcji organizowanej przez Fundację Polskich...
Szkolnictwo morskie II Rzeczpospolitej

(fot. Statek szkolny „Lwów” podczas postoju przy nabrzeżu widoczny od strony dziobu. Zbiory NAC online.)

Podejrzenie zakażenia koronawirusem na wycieczkowcu

Około sześć tys. pasażerów nie może opuścić pokładu włoskiego wycieczkowca Costa Smeralda, znajdującego się w porcie Civitavecchia nad Morzem Tyrreńskim. Podróżuje nim dwoje Chińczyków, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem.

Poinformowało o tym przedsiębiorstwo żeglugowe Costa Crociere, do którego należy statek.

Chińczycy przybyli do Włoch w sobotę i tego samego dnia w mieście Savona wsiedli na pokład wycieczkowca. Później wystąpiły u nich problemy z oddychaniem i gorączka.

Kapitan Ireneusz Lewandowski mianowany Ambasadorem Dobrej Woli Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO.

Kapitan żeglugi wielkiej Ireneusz Lewandowski został mianowany Ambasadorem Dobrej Woli Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO na lata 2020 – 2021.

Przypominamy, że Kapitan Lewandowski przez pierwsze pół roku dowodził Rejs Niepodległości jako Komendant Daru Młodzieży.

Unity Line otwiera e-sklep. Cała naprzód już od 25 lat!

W tym roku Unity Line obchodzi 25-lecie swojej działalności. Tę okrągłą rocznicę, bałtycki armator zamierza świętować przez cały 2020 rok. Szykuje się więc mnóstwo interesujących wydarzeń, promocji i niespodzianek. Na początek - już 20 stycznia - wielkie otwarcie sklepu internetowego: skandynawskiepodroze.pl.

"Dar Pomorza" w nowej odsłonie.

"Dar Pomorza" już po remoncie. Żaglowiec można oglądać w nowej odsłonie. Biała fregata, która dziś jest jednym z najpiękniejszych oddziałów Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Jednostka w 2019 roku skończyła 110 lat, to gdyńska wizytówka i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc turystycznych na całym Pomorzu.

żaglowiec

Kołobrzeg. Warto zobaczyć. Morska historia w skansenie

Miłośnikom historii planującym ciekawe wojaże w zbliżającym się sezonie polecamy Skansen Morski w Kołobrzegu, stworzony przez gospodarzy tutejszego Muzeum Oręża Polskiego.

- Obiekt utworzyliśmy w 2013 roku, choć pomysł zrodził się znacznie wcześniej – wspomina Aleksander Ostasz, dyrektor kołobrzeskiego muzeum. – Chcieliśmy wyeksponować cenne okręty, a ponieważ przy nabrzeżach kołobrzeskiego portu brakowało miejsca, nie mówiąc o kosztach, stworzyliśmy skansen.  

Subscribe to EXTRA