Skip to main content

Firma Loconi Imtermodal wchodzi na rynek ciężkich ładunków

Firma Loconi Imtermodal wchodzi na rynek ciężkich ładunków

Gdyńska firma Loconi Intermodal zakupiła 18 nowoczesnych naczep CIMC Vehicles do przewozu 40-stopowych kontenerów. Nowy sprzęt wykorzystywany będzie do transportu między innymi drewna z Polski, Czech i Słowacji.

Flota własna Loconi Intermodal liczy obecnie 119 naczep, z tego 18 stanowią nowo zakupione 3-osiowe naczepy do przewozu ładunków ciężkich w kontenerach 40-stopowych. Łącznie ze sprzętem podwykonawców podwykonawców, operator dysponuje już 43 naczepami do obsługi 40-stopowych kontenerów o dopuszczalnej masie do 44 ton. Loconi realizuje dostawy intermodalne różnych ładunków, m.in. ciężkich tj. stal, drewno czy złom. W przypadku transportu kontenerów z drewnem musi spełnić wysokie wymagania pod względem zapewnienia im stabilności oraz wytrzymałości. Drewno jest załadowywane do 40-stopowych kontenerów często w miejscach trudno dostępnych tj. podmokłe tereny leśne, co wymaga zastosowania 6-osiowych zestawów - 3-osiowy ciągnik z 3-osiową naczepą.

- Należy pamiętać, że na w pełni funkcjonującym terminalu lądowym, w przypadku realizacji więcej niż 20 połączeń kolejowych tygodniowo, co ma miejsce na naszych terminalach, dzienna liczba transportów samochodowych realizowana z/do terminalu na ostatniej mili sięga nawet 150. Z tego powodu duże znaczenie ma dostępność przewoźników na ostatniej mili oraz czasu trwania operacji załadunkowo-rozładunkowych na magazynach klienta. W dobie presji na cenę i jednocześnie trudnej sytuacji na rynku transportu drogowego, ani nas, ani naszych klientów nie stać na długie operacje magazynowe. Inwestycja w naczepy kontenerowe to jeden ze sposobów na zwiększenie naszej elastyczności oraz zdolności przewozowej dla ładunków ciężkich - wyjaśnia Katarzyna Kwasiborska, dyrektor ds. terminali w Loconi Intermodal SA.

Firma z siedzibą w Gdyni powstała w 2011 r. Zapewnia stałe połączenia intermodalne między trójmiejskimi portami morskimi a terminalami w: Radomsku, Gądkach k/Poznania, Warszawie, Kątach Wrocławskich i Dąbrowie Górniczej. Miesięcznie operator organizuje ponad 250 połączeń kolejowych z i do portów morskich.

Źródło: https://dziennikbaltycki.pl/firma-loconi-imtermodal-wchodzi-na-rynek-ciezkich-ladunkow/ar/c3-14700253