Skip to main content

Prezes BGK: Szczegóły pierwszej inwestycji w projekcie Funduszu Trójmorza przedstawimy w połowie lutego

fot. materiały prasowe

Od powstania Funduszu Trójmorza minęło dopiero pół roku a już dysponuje kwotą ponad pół miliarda euro. Docelowo ma być to 3-5 mld euro. ciągu kilku tygodni poznamy pierwszy finansowany z funduszu projekt.

W połowie maja 2019 roku został podpisany akt założycielski Funduszu Trójmorza. Szefowa Banku Gospodarstwa Krajowego tak tłumaczyła istotę powstania Funduszu:

Unity Line otwiera e-sklep. Cała naprzód już od 25 lat!

W tym roku Unity Line obchodzi 25-lecie swojej działalności. Tę okrągłą rocznicę, bałtycki armator zamierza świętować przez cały 2020 rok. Szykuje się więc mnóstwo interesujących wydarzeń, promocji i niespodzianek. Na początek - już 20 stycznia - wielkie otwarcie sklepu internetowego: skandynawskiepodroze.pl.

Kilkaset lat leżał na dnie Wisły. Archeolodzy znaleźli cenny wrak

Wrak dużego statku transportowego sprzed kilkuset lat odkryli archeolodzy w Wiśle na wysokości Łomianek Dolnych, na północ od Warszawy. Zdaniem znalazców prawdopodobnie jest to szkuta, czyli jednostka, która mogła przewieźć nawet 100 ton towarów.

26 rocznica zatonięcia promu Heweliusz

26 lat temu, 14 stycznia 1993 roku, na morzu Bałtyckim, u wybrzeży niemieckiej wyspy Rugia  zatonął prom Jan Heweliusz.  Do tragedii doszło nad ranem. Na morzu szalał sztorm a prędkość wiatru dochodziła do 160 km na godzinę.

Była to jedna z największych tragedii w historii polskiej żeglugi.

Odkryj Ystad w jeden dzień

Urocze szwedzkie miasteczko ze średniowieczną Starówką czy może mroczne tło z kryminałów Henninga Mankella?

Sprawdź razem z nami, jakie jest Ystad! -zachęca Unity Line

Wybierz rejs Polonią, a wieczorem usłyszysz hejnał, który rozbrzmiewa z Kościoła Mariackiego.

Popłyń Skanią, a na śniadanie zjesz kanapkę ze śledziem w ulubionej kawiarni słynnego komisarza Wallandera.

Pieniądze w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze"

Wojewoda zachodniopomorski przekazał 800 tys. zł z budżetu państwa samorządowi województwa na realizację zadań pomocy technicznej wynikających z zapisów ustawy o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach programu operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014-2020”

 

Wojewoda przekazuje samorządowi województwa, w oparciu o zawieraną co rok umowę, dotacje na wyprzedzające finansowanie Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 w ramach działania Pomoc techniczna.

Trwa przyjmowanie kandydatur do Międzynarodowej Nagrody Żeglarskiej Szczecina.

To wyróżnienie za osiągnięcia żeglarskie, kształtowanie świadomości morskiej Szczecina, czy wychowywanie w kulturze marynistycznej dzieci i młodzieży.

Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, m.in. Rejs Roku, Żeglarz Roku, Regatowiec Roku, czy Popularyzator Żeglarstwa.

Głównym wyróżnieniem jest statuetka im. kapitana Ludomira Mączki oraz 10 tysięcy złotych.

Subscribe to INNE