Skip to main content

Szczecin. XVI Spotkanie Noworoczne Gospodarki Morskiej Wojciech Sobecki ze statuetką Dziennikarza Roku 2019

W środę 22 stycznia w „Starej Rzeźni” na szczecińskiej Łasztowni spotkali się przedstawiciele branży morskiej inaugurując nowy rok. To już tradycja, która jest kultywowana od blisko 20 lat. Była okazja do kuluarowych rozmów, noworocznych toastów, życzeń. Można też było pogratulować laureatowi statuetki Dziennikarza Roku 2019 Gospodarki Morskiej Pomorza Zachodniego.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia przygotowuje się do wielkiej inwestycji

Stocznia chce kupić lub wybudować nowy duży dok, aby móc remontować dwa razy większe statki niż obecnie.

Powołano Wiceprezesa ds. Ekonomiczno - Finansowych w ZMPSiŚ.

W dniu 20 stycznia 2020 roku Rada Nadzorcza Spółki „Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.” powołała Pana Daniela Stachiewicza na stanowisko Wiceprezesa ds. Ekonomiczno - Finansowych Spółki,  począwszy od dnia  01 marca 2020 roku. Wcześniej zasiadał On w zarządzie OT Logistics gdzie pełnił funkcję wiceprezesa. Pracował także w spółkach Rentrans Cargo, C Hartiwg Gdynia i Tridente.

Polska Morska

70 lat Polskiego Zarządu Portu Szczecin-Świnoujście
Rekordowe przeładunki w polskich portach morskich

Przeładunki w polskich portach morskich w 2019 roku wyniosły 108,3 mln ton. Po raz drugi w historii przekroczono barierę 100 mln ton. Do polskich portów trafiło też więcej kontenerów, bo aż 3,05 mln TEU, w porównaniu z 2,83 mln TEU (jednostka pojemności równoważna objętości kontenera o długości 20 stóp) w roku 2018. To wzrost o 7,3 proc.

Promy PŻB będą napędzane paliwem od Grupy Lotos. Polska Żegluga Bałtycka podpisała roczny kontrakt na dostawy niskosiarkowych paliw.

Spółka Lotos Asfalt z Grupy Lotos zawarła roczny kontrakt z Polską Żeglugą Bałtycką na dostawy niskosiarkowych paliw, które napędzać będą wszystkie promy pływające pod logo Polferries.

Lotos Asfalt jest obecnie jedynym polskim producentem i dostawcą paliwa RMD80, które jest alternatywnym paliwem wobec morskiego oleju napędowego MGO.

Duży wzrost przewozów PŻM.

Polska Żegluga Morska zanotowała w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki przewozowe. Statki narodowego armatora przewiozły 16,8 mln ton ładunków i było to aż o 2,2 mln ton więcej niż w 2018 r.

 

Subscribe to Klaster Morski Pomorza Zachodniego