Skip to main content

Rząd: Sprowadzono kilkadziesiąt mln maseczek, rękawic, kombinezonów. Kilkaset tys. testów.

30 mln maseczek medycznych, 28 mln masek z filtrami Hepa, 17,5 mln kompletów rękawic jednorazowych, ponad 1,5 mln kombinezonów ochronnych, blisko 2 mln gogli – to tylko zakupy, kontraktacje z ostatnich 10 dni – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
MGMiŻŚ: w 2019 r. w polskich stoczniach zamówiono 24 statki
W 2019 r. w polskich stoczniach zamówiono 24 statki, na eksport zostanie przekazanych 12 jednostek; w tym czasie wyremontowane zostały 504 jednostki - podał w piątek resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Członkowie załóg statków żeglugi śródlądowej zwolnieni z obowiązku odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy

Członkowie załóg statków żeglugi śródlądowej są traktowani tak samo jak kierowcy przewożący towary transportem kołowym, dlatego są zwolnieni z obowiązku odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy.

Bezpieczeństwo wody przeznaczonej do spożycia w związku z wybuchem epidemii COVID-19 oraz występowanie wirusa w ściekach

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała najnowsze wytyczne dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia i bezpieczeństwa systemów zaopatrzenia w wodę obejmują również sytuację związaną z wybuchem epidemii COVID-19.

Wytyczne Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus. Technical brief dostępne są na stronie https://apps.who.int/iris/rest/bitstreams/1271257/retrieve.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Tarcza Antykryzysowa przyjęta. Propozycje rządu i Prezydenta Andrzeja Dudy na pomoc gospodarce

SEJM PRZYJĄŁ USTAWĘ „ANTYKRYZYSOWĄ”. MOCNE WSPARCIE PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY.

W obliczu epidemii koronawirusa, Sejm przyjął ustawę wspierającą polskich przedsiębiorców i polską gospodarkę. „Ustawa antykryzysowa” przewiduje szereg rozwiązań związanych z epidemią COVID-19.

Prezydent Andrzej Duda: Na Okęciu wylądował pierwszy samolot z pomocą medyczną z Chin

KGHM Polska Miedź S.A. sprowadziła z Chin sprzęt medyczny o wartości 15 mln USD. Pierwszy samolot już wylądował.

W czwartek 26 marca o godz. 14.00 wylądował na warszawskim lotnisku Okęcie specjalny samolot ze sprzętem medycznym. To pierwszy samolot z pomocą finansowaną przez KGHM Polska Miedź S.A. Lubińska spółka dokonała łącznie zakupu sprzętu medycznego o wartości przekraczającej 15 mln USD.

Rząd przyjął projekt tzw. "Tarczy antykryzysowej"
Rząd przyjął projekt tzw. "Tarczy antykryzysowej", której celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę - poinformowała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Subscribe to MINISTERSTWO