Skip to main content

Kapitan Ireneusz Lewandowski mianowany Ambasadorem Dobrej Woli Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO.

Kapitan żeglugi wielkiej Ireneusz Lewandowski został mianowany Ambasadorem Dobrej Woli Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO na lata 2020 – 2021.

Przypominamy, że Kapitan Lewandowski przez pierwsze pół roku dowodził Rejs Niepodległości jako Komendant Daru Młodzieży.

MGMiŻŚ: wartość Programu Rybactwo i Morze to ponad 710 mln euro

Wartość Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 to ponad 710 mln euro – poinformował wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

Witkowski przedstawił w środę posłom sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informacje m.in. na temat wieloletniego krajowego planu strategicznego dla akwakultury.

Polsko-japońska współpraca gospodarcza w trzech wymiarach. Na tapecie między innymi Port Zewnętrzny

Współpraca w zakresie inwestycji bezpośrednich, innowacji w energetyce i dużych projektów infrastrukturalnych będą tematami polsko-japońskich sesji biznesowych organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji. Rozmowy 21 polskich i 25 japońskich firm zainaugurował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wraz z Grażyną Ciurzyńską, p.o. Prezes PAIH.

Jest porozumienie z właścicielami kutrów wędkarskich

16 stycznia po południu zakończyło się spotkanie ze sztabem kryzysowym, reprezentującym właścicieli morskiego wędkarstwa rekreacyjnego. Minister Marek Gróbarczyk podpisał ze sztabem porozumienie, które kończy protest i zakłada wsparcie branży w związku z unijnym zakazem połowu dorsza na Bałtyku.

Najlepsze i nagrodzone zdjęcia podwodnego świata 2019

Foto: Greg Lecoeur

 

Jury „Ocean Art Underwater Photo Competition'' już po raz ósmy nagrodziło fotografów podwodnego  życia z całego świata.

Konkurs jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie.

Wśród wyróżnionych i docenionych fotografii można podziwiać prace przedstawiające niezwykły podwodny świat.

Ministerstwo wspiera akwakulturę

Dodatkowe półtora miliona złotych dla hodowców i przetwórców Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna"

We wtorek w Gospodarstwie Rybackim w Niemodlinie podpisano aneks zwiększający budżet Rybackiej Lokalnej Grupie Działania "Opolszczyzna". Dodatkowe 1,5 mln złotych pochodzi z rezerwy Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Środki będą mogły być wykorzystane przez gospodarstwa rybackie i instytucje na realizację projektów związanych nie tylko z bezpośrednią produkcją ryb.

Przedstawiamy broszurę Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pt. pt. „Polskie porty morskie".

Szanowni Państwo,

polskie porty morskie w ciągu ostatnich kilku lat rozwijają się bardzo dynamicznie. Świadczą o tym zarówno ich wyniki, jak też realizowane i zaplanowane inwestycje.

Subscribe to MINISTERSTWO