Skip to main content

Powołano Wiceprezesa ds. Ekonomiczno - Finansowych w ZMPSiŚ.

W dniu 20 stycznia 2020 roku Rada Nadzorcza Spółki „Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.” powołała Pana Daniela Stachiewicza na stanowisko Wiceprezesa ds. Ekonomiczno - Finansowych Spółki,  począwszy od dnia  01 marca 2020 roku. Wcześniej zasiadał On w zarządzie OT Logistics gdzie pełnił funkcję wiceprezesa. Pracował także w spółkach Rentrans Cargo, C Hartiwg Gdynia i Tridente.

Polska Morska

Polsko-japońska współpraca gospodarcza w trzech wymiarach. Na tapecie między innymi Port Zewnętrzny

Współpraca w zakresie inwestycji bezpośrednich, innowacji w energetyce i dużych projektów infrastrukturalnych będą tematami polsko-japońskich sesji biznesowych organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji. Rozmowy 21 polskich i 25 japońskich firm zainaugurował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wraz z Grażyną Ciurzyńską, p.o. Prezes PAIH.

Estońska firma ESC Global Security rozminuje tor Szczecin-Świnoujście

Estońska firma zajmująca się bezpieczeństwem morskim ESC Global Security wygrała  przetarg o wartości 4 milionów euro na oczyszczanie około 100 hektarów dna morskiego na trasie między portami Świnoujście i Szczecin.

Podczas dziesięciomiesięcznego okresu wykonywania prac w ramach projektu nurkowie ESC sprawdzą i oczyszczą  prawie pięciokilometrowy odcinek toru wodnego Świnoujście-Szczecin.

Rekordowe przeładunki w polskich portach morskich

Przeładunki w polskich portach morskich w 2019 roku wyniosły 108,3 mln ton. Po raz drugi w historii przekroczono barierę 100 mln ton. Do polskich portów trafiło też więcej kontenerów, bo aż 3,05 mln TEU, w porównaniu z 2,83 mln TEU (jednostka pojemności równoważna objętości kontenera o długości 20 stóp) w roku 2018. To wzrost o 7,3 proc.

Elbląski Port Morski planuje inwestycję za 20 milionów

Nawet 20 milionów złotych może kosztować obrotnica statków, która pozwoli na wpływanie na rzekę Elbląg morskich jednostek o długości stu metrów.

Port Morski takiego miejsca jeszcze nie ma, a będzie ono niezbędne po zbudowaniu drogi wodnej z Bałtyku na Zalew Wiślany i do elbląskiego portu.

Mamy gotowy plan budowy obrotnicy w Porcie Morskim

Inżynier kontraktu dla budowy nowego parkingu dla ciężarówek przy terminalu promowym w Świnoujściu wybrany!

Firma NBQ ze Szczecina została wybrana na inżyniera kontraktu dla inwestycji związanej z budową nowego parkingu dla ciężarówek przy terminalu promowym w Świnoujściu. Umowa w tej sprawie  została podpisana w piątek 10 stycznia br.

Rynek masowców w 2019 roku.

2019 był bardzo dziwnym rokiem na rynku przewozów masowych - mówią zgodnie żeglugowcy.

Subscribe to PORTY