Skip to main content

Promy PŻB będą napędzane paliwem od Grupy Lotos. Polska Żegluga Bałtycka podpisała roczny kontrakt na dostawy niskosiarkowych paliw.

fot. materiały prasowe

Spółka Lotos Asfalt z Grupy Lotos zawarła roczny kontrakt z Polską Żeglugą Bałtycką na dostawy niskosiarkowych paliw, które napędzać będą wszystkie promy pływające pod logo Polferries.

Lotos Asfalt jest obecnie jedynym polskim producentem i dostawcą paliwa RMD80, które jest alternatywnym paliwem wobec morskiego oleju napędowego MGO.

- Podpisany kontrakt dotyczy dostaw morskich paliw żeglugowych o wartości ponad 100 milionów zł. To kolejny krok w ekspansji Lotos Asfalt na rynku morskich paliw żeglugowych. Oferujemy wysokiej jakości paliwa, zawierające jedynie 0,1% siarki, spełniające bardzo rygorystyczne wymagania ekologiczne na Bałtyku. Jesteśmy gotowi na wyzwania wynikające z zaleceń ograniczenia emisji siarki do atmosfery w ramach regulacji IMO 2020 - komentuje Cezary Godziuk, prezes zarządu Lotos Asfalt.

Wszystkie pięć promów Polferries, które pływać będą na paliwie wyprodukowanym przez gdańską rafinerię, realizuje regularne połączenia między Polską a Szwecją oraz Danią.

- Polska Żegluga Bałtycka od lat kontynuuje współpracę z Grupą Lotos w zakresie dostaw paliw żeglugowych dla naszej floty. Mając ma uwadze spełnianie najwyższych norm ekologicznych, dostępność wymaganych produktów oraz warunki finansowe, kołobrzeski armator zdecydował się na korzystanie z paliw dostarczanych przez spółkę Lotos Asfalt - dodaje Piotr Redmerski, prezes zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA.

MT

Źródłohttps://dziennikbaltycki.pl/promy-pzb-beda-napedzane-paliwem-od-grupy-lotos-polska-zegluga-baltycka-podpisala-roczny-kontrakt-na-dostawy-niskosiarkowych/ar/c3-14712492