Skip to main content

Czy już mamy suszę?

Susza jest zjawiskiem bardzo złożonym i walka z jej skutkami nie może opierać się wyłącznie na jednym rozwiązaniu. Tu potrzeba działań na wielu płaszczyznach.

W Wodach Polskich intensywnie pracują nad analizą skrajnych zjawisk hydrologicznych. Projektują również i budują nowoczesne obiekty hydrotechniczne, a także wprowadzają nowatorskie programy, które mają poprawić stan zasobów wodnych w Polsce.

Miliony złotych za plaże w Mielnie. Oferty już otwarte.

(zdjęcie: shutterstock)

Najdroższa oferta opiewa na kwotę ponad 56 milionów złotych, a najtańsza na kwotę prawie 40 milionów złotych. Za takie pieniądze firmy z Warszawy, Gdańska, a także jedna z Ustronia Morskiego, chcą poszerzać plaże i wzmacniać brzeg w Mielnie.

Ten przetarg miał być rozstrzygnięty już rok temu. Nadal nie jest, ale przynajmniej wreszcie poznaliśmy firmy, które w ogóle chcą podjąć się tego zadania. A nie jest to łatwe. Będzie za to potwornie drogie i czasochłonne.

Ruszyła „Bałtycka Odyseja” plaża w Świnoujściu posprzątana

50 wolontariuszy z podróżnikiem i ekologiem Dominikiem Dobrowolskim na czele sprzątało w sobotę (18 stycznia) plażę na prawobrzeżu Świnoujścia. Znany społecznik chce przejść trasę o długości 500 kilometrów, żeby prowadzić spotkania edukacyjne z młodzieżą, mieszkańcami i zbierać śmieci na plaży. Zakończy swój marsz w Piaskach na Mierzei Wiślanej.

 

kurier szczeciski

 

Opracowanie krajowego programu renaturyzacji wód powierzchniowych

Tylko do 20 stycznia 2020 roku można  przesłać ankietę dot. miejsc, które według Was są kluczowe do podjęcia działań w ramach Krajowego programu renaturyzacji wód powierzchniowych ‼️

Za pomocą ankiety można wskazywać działania oraz cieki, na których mają być prowadzone w ramach krajowego programu renaturyzacji wód powierzchniowych, opracowywanego na zlecenie PGW Wody Polskie.

Zgłoszenia należy kierować za pośrednictwem platformy:

Najlepsze i nagrodzone zdjęcia podwodnego świata 2019

Foto: Greg Lecoeur

 

Jury „Ocean Art Underwater Photo Competition'' już po raz ósmy nagrodziło fotografów podwodnego  życia z całego świata.

Konkurs jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie.

Wśród wyróżnionych i docenionych fotografii można podziwiać prace przedstawiające niezwykły podwodny świat.

Ministerstwo wspiera akwakulturę

Dodatkowe półtora miliona złotych dla hodowców i przetwórców Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Opolszczyzna"

We wtorek w Gospodarstwie Rybackim w Niemodlinie podpisano aneks zwiększający budżet Rybackiej Lokalnej Grupie Działania "Opolszczyzna". Dodatkowe 1,5 mln złotych pochodzi z rezerwy Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Środki będą mogły być wykorzystane przez gospodarstwa rybackie i instytucje na realizację projektów związanych nie tylko z bezpośrednią produkcją ryb.

MGMiŻŚ chce, by melioracja przeszła pod zarząd Wód Polskich

W ciągu roku ma zostać przygotowana kompleksowa nowelizacja Prawa wodnego, zgodnie z którą m.in. Wody Polskie miałyby przejąć zarząd nad melioracją - poinformował PAP Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Subscribe to ŚRODOWISKO