Skip to main content

Targi Pracy Biura Karier Akademii Morskiej już za nami!

akademia

Za nami 2 edycja Targów Pracy Biura Karier Akademii Morskiej w Szczecinie. Zgromadziła 28 pracodawców z różnych branż, tłumy studentów i absolwentów zainteresowanych stażami, praktykami oraz ofertami pracy w firmach i instytucjach prezentujących swoje atuty.

Dodatkową propozycją dla studentów podczas targów był wykład pt.” Rola i miejsce Agencji Wywiadu w systemie bezpieczeństwie państwa”. Prelekcję prowadzili doświadczeni oficerowie Agencji Wywiadu, omówili specyfikę Agencji jako instytucji państwowej aktywnej w sferze bezpieczeństwa. To wydarzenie zgromadziło ponad 150 zainteresowanych, którzy również po spotkaniu mieli wiele pytań do prelegentów.

“Obierz namiar na karierę” – hasło autorstwa studentki Elżbiety Stojanowskiej z I roku nawigacji zostało w tym roku oficjalnym sloganem naszej akcji. Za swój pomysł studentka została uhonorowana upominkami od Biura Karier.

Co roku na rynek pracy wkracza kilkuset inżynierów i magistrów, zarówno kierunków tzw. “pływających” - nawigatorów, mechaników, mechatroników, jak i lądowych - logistyków, specjalistów transportu, zarządzania i inżynierii produkcji, informatyków, geodetów, hydrografów, wkrótce dołączą do nich także pierwsi absolwenci oceanotechniki… w tych specjalistycznych branżach potrzeba wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Dla pracodawcy nie ma nic cenniejszego, niż bezpośredni kontakt z osobami, które wkrótce mogą zasilić szeregi pracowników danej instytucji czy firmy. To także cenne spotkania i znajomości dla studentów i absolwentów, którzy aktywnie i świadomie wkraczają dzięki temu na rynek pracy.

Tegoroczne spotkania to wielu zadowolonych młodych ludzi, którzy otwarcie deklarują, że właśnie takie wydarzenia są im potrzebne, by pewnie stawiać pierwsze kroki w karierze, a także niekryjący zadowolenia pracodawcy, dla których nawiązane tu kontakty, to realna szansa na znalezienie w szeregach naszych studentów i absolwentów poszukiwanych specjalistów.

targi pracy

targi

 

źródło: https://am.szczecin.pl/pl/uczelnia/aktualnosci/2-targi-pracy-biura-karier-ams