Skip to main content

MGMiŻŚ: Odmrażanie turystyki wodnej oraz krajowych przewozów pasażerskich.

Zgodnie z brzmieniem Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzono możliwości: przewozu osób transportem wodnym - statkami pasażerskimi w żegludze krajowej oraz uprawiania sportu i rekreacji wodnej.
MR: wartość pomocy przyznanej z tarczy antykryzysowej wynosi 32,98 mld zł
W piątek 15 maja br. wartość pomocy przyznanej z tarczy antykryzysowej wyniosła 32,98 mld zł - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Rozwoju. Do ZUS i urzędów pracy wpłynęło 4 mln 9 tys. 428 wniosków o skorzystanie z oferowanych przez tarczę rozwiązań - dodano.
Minister Gróbarczyk apeluje do właścicieli kutrów wędkarskich
Od kilku lat rząd wspiera branżę morskiego wędkarstwa rekreacyjnego, znacząco obniżając koszty jej funkcjonowania. W związku z zakazem połowu dorsza oraz stanem epidemii wypłaconych zostanie 20 milionów złotych, czyli ok. 200 tysięcy złotych dla przedsiębiorcy. ...
Uznanie Grecji dla Polskiego Rejestru Statków
W dniach 22-24 października Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odwiedził Grecję, gdzie spotkał się z ministrem ds. morskich Grecji Ioannisem Plakiotakisem.
Rusza przekop Mierzei Wiślanej, protesty, także ze strony Rosji, nie zatrzymają tej inwestycji
Rusza przekop Mierzei Wiślanej, protesty, także ze strony Rosji, nie zatrzymają tej inwestycji- powiedział minister Marek Gróbarczyk w Polskim Radiu 24, w rozmowie z red. Dorotą Kanią.
Minister Gróbarczyk spotkał się w Londynie z szefem IMO oraz brytyjskim ministrem transportu. „Duże zainteresowanie inwestycjami w polskich portach”
Minister Marek Gróbarczyk podczas wizyty w Londynie wziął udział w International Shipping Week, największej na świecie imprezie branży morskiej. Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej spotkał się także z Sekretarzem Generalnym
Rada Ministrów przyjeła uchwałę „Program rozwoju polskich portów morskich do 2030 roku”
Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu pod nazwą: „Program rozwoju polskich portów morskich do 2030 roku”, przedłożoną przez ministra gospodarski morskiej i żeglugi śródlądowej.
Subscribe to MINISTERSTWO