Skip to main content

Nowość w konkursie PARP „Badania na rynek”: dofinansowanie na projekty B+R w obszarze energii odnawialnej i recyklingu (Centrum Prasowe)

Do 12 maja br. przedsiębiorcy mogą składać wnioski w kolejnej edycji konkursu „Badania na rynek”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Dofinansowanie można przeznaczyć na wdrożenie innowacyjnych produktów lub technologii, a nowością jest możliwość pokrycia przez dotację z PARP 80 proc. wydatków na energię odnawialną oraz recykling. Budżet konkursu wynosi 750 mln zł.

Energa zrealizuje projekt badawczy instalacji do produkcji wodoru
Centrum Badawczo Rozwojowe im. Faradaya Grupy Energa zrealizuje projekt badawczy dwukierunkowej instalacji do produkcji wodoru, która może być kluczowym elementem...
Branża wiatrowa już odczuwa skutki z powodu epidemii
Polska branża wiatrowa prosi o możliwość wydłużenia o rok ustawowych terminów dostarczenia pierwszej energii z nowych turbin wiatrowych.
Anwil z Grupy Orlen szuka wykonawcy koncepcji terminalu morskiego w Gdańsku.
Anwil z Grupy Orlen szuka wykonawcy, który opracuje koncepcję terminalu morskiego w Porcie Gdańskim. Obiekt ma być przystosowany do przeładunku nawozów.
Minister klimatu zapowiada nowe regulacje m.in. dla klastrów i offshore
Minister klimatu Michał Kurtyka zapowiedział w poniedziałek, że zaproponuje zmiany regulacji w obszarach m.in. klastrów i spółdzielni energetycznych, czy morskiej energetyki wiatrowej.
Patent szczecińskiej Akademii Morskiej znajdzie zastosowanie w branży recyklingowej
Porozumienie o sprzedaży patentu naukowców Akademii Morskiej podpisali w Szczecinie Jacek Kolanko, prezes zarządu firmy oraz prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Artur Bejger, prof. AMS.
PGE Baltica ogłosiła przetarg na budowę Baltica-3
PGE Baltica ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę przyłącza Morskiej Farmy Wiatrowej (MFW) Baltica-3. Potencjalna współpraca miałaby...
Subscribe to TECHNOLOGIE