Skip to main content

Firma Loconi Imtermodal wchodzi na rynek ciężkich ładunków

Gdyńska firma Loconi Intermodal zakupiła 18 nowoczesnych naczep CIMC Vehicles do przewozu 40-stopowych kontenerów. Nowy sprzęt wykorzystywany będzie do transportu między innymi drewna z Polski, Czech i Słowacji.

Polski Port Community System

Polski PCS 🖥 ⌨️ ⚓️

Projekt Polimery Police: Jest zgoda Wojewody Zachodniopomorskiego na budowę terminala w porcie Police. Hyundai rozpoczyna prace!

Warta 1,5 mld euro czyli ok 6,2 mld zł, to największa inwestycja chemiczna w Polsce po 1989 roku. W jej ramach w Policach powstanie nowy kompleks petrochemiczny w skład którego wejdzie: instalacja odwodornienia propanu (instalacja PDH), instalacji wytwarzania polipropylenu (instalacja PP), systemu konfekcjonowania, magazynowania, logistyki i spedycji polipropylenu, instalacji pomocniczych wraz z połączeniami międzyobiektowymi oraz terminalu przeładunkowo-magazynowego obejmującego urządzenia portowe do rozładunku i magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo na światowym rynku handlu LNG

Skroplony gaz ziemny, czyli LNG, jest towarem i dotyczą go wszystkie mechanizmy występujące w handlu towarowym. Ma swoją specyfikę, która w transakcjach kupna i sprzedaży musi być uwzględniona. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo weszło na światowy rynek handlu tym surowcem, rezerwując moce w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i zawierając kontrakty na dostawy. Stało się to stosunkowo niedawno, gdyż terminal rozpoczął komercyjną działalność w czerwcu 2016 roku.

Morskie farmy wiatrowe będą kosztowały Orlen 12-13 mld zł. "Dlatego potrzebujemy Energi"

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek szacuje koszt budowy morskich farm wiatrowych na 12-13 mld zł. "Przygotowujemy się do bardzo dużego procesu inwestycyjnego" - powiedział w we wtorek w TVP.

"W swoim projekcie inwestycyjnym mamy budowę farmy na Bałtyku. Oczywiście to już prace są, w pełni już je realizujemy. Jesteśmy po badaniu dna, ale i również badamy wietrzność, więc przygotowujemy się do bardzo dużego procesu inwestycyjnego, który pochłonie ok. 12-13 mld zł (...) m.in. dlatego jest nam potrzebna Energa" - powiedział Obajtek.

WindEurope - morskie elektrownie wiatrowe na fali

 

WindEurope, największa europejska organizacja branży wiatrowej w opublikowanym we wtorek raporcie ocenia, że osiągnięcie w 2050 r. w Europie mocy morskich elektrowni wiatrowych na poziomie 450 GW jest możliwe do realizacji. W Polsce moc mogłaby sięgnąć 28 GW.

Grupa Azoty i Grupa Lotos wydłużyły obowiązywanie listu intencyjnego ws. Polimerów Police

Grupa Azoty i jej spółki zależne - ZCh Police oraz GA Polyolefins - podpisały z Grupą Lotos aneks, wydłużający do 6 grudnia br. okres obowiązywania listu intencyjnego w sprawie finansowania projektu inwestycyjnego "Polimery Police" - poinformowały w piątek spółki.

Pod koniec kwietnia br. spółki z Grupy Azoty podpisały z Grupą Lotos list intencyjny ze spółkami z Grupy Azoty w zakresie ewentualnego zainwestowania kwoty do 500 mln zł w realizację projektu "Polimery Police".

Subscribe to TECHNOLOGIE