Przejdź do treści

Morski Oddział Straży Granicznej przechwycił prawie 59 kg marihuany

Blisko 3 miliony złotych warte są narkotyki, które niedaleko Trójmiasta przejęli funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Prawie 59 kg marihuany z przemytu ukrytych było w urządzeniu chłodniczym na jednej z posesji. Zatrzymani i tymczasowo aresztowani zostali...
Zachodniopomorskie/ Czerwone flagi na kąpieliskach w Szczecinie i w Lubczynie
Czerwona flaga zawisła w czwartek nad kąpieliskiem miejskim Dziewoklicz w Szczecinie - to z powodu zielonego zakwitu na wodzie. Zakaz kąpieli obowiązuje też w Lubczynie (Zachodniopomorskie) nad Jeziorem Dąbie, ze względu na zanieczyszczenia biologiczne.
Sektor offshore wind czeka na nowe regulacje, nadzieja na 34 tys. miejsc pracy przy budowie bałtyckich farm wiatrowych
Branża morskiej energetyki wiatrowej czeka na nowe przepisy. Mogą one doprowadzić do stworzenia 34 tys. etatów przy budowie farm na Bałtyku. W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, a prąd z pierwszych farm wiatrowych ma popłynąć ok. 2025 roku.
Usuwanie kolejnych niewybuchów z Odry w Szczecinie
Niewybuchy podejmowane są z toru wodnego w rejonie m.in. Przekopu Mieleńskiego i Ostrowa Grabowskiego.
Konkretna pomoc i ochrona miejsc pracy. Miliony na pomoc dla armatorów i przetwórców ryb
Finansowy zastrzyk wsparcia w dobie pandemii. Setki milionów złotych trafią do armatorów i przetwórców ryb w regionie. Pieniądze mają przede wszystkim zabezpieczyć miejsca pracy i pomóc przetrwać branży. Restrykcje sanitarne, zamknięte sklepy, hotele i sanatoria. Pandemia....
Lotos: niemal w pełni wykorzystane moce produkcyjne w I połowie roku
W I półroczu 2020 r. rafineria Grupy Lotos pracowała optymalnie i niemal w pełni wykorzystała swoje moce produkcyjne, przerabiając 5,1 mln ton ropy. Zysk EBITDA LIFO osiągnął poziom 722,6 mln zł - poinformowano w środę na konferencji prasowej spółki.
Terminal LNG Świnoujście: dotarła kolejna dostawa gazu!
Z kolejnym ładunkiem LNG z Norwegii przypłynął do Terminala im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu statek Arctic Discoverer. Jednostka ma 290 metrów długości i 49 metrów szerokości.
Subskrybuj AKTUALNOŚCI