Przejdź do treści

Prezydent Andrzej Duda: „Polimery Police” to inwestycja o ogromnym zakresie. Powstanie 400 miejsc pracy, a pośrednio trzy razy więcej

prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji „Polimery Police” podkreślał, że to ogromna inwestycja, na światowym poziomie nowoczesności. 

– W przypadku tej wielkiej inwestycji zrealizowano założenie i stworzono mechanizm pozwalający zrealizować inwestycje za 7 mld zł – mówił Prezydent, dodając, że to dwa razy tyle, ile kosztowało wybudowanie gazoportu w Świnoujściu. – To inwestycja o ogromnym zakresie. To budowa terminalu, miejsc składowania, najnowocześniejszych instalacji chemicznych – tego wszystkiego, co nada zakładom polickim zupełnie nowe znaczenie – podkreślił. 

Ponadto, jak zaznaczył,  mimo pandemii koronawirusa, wszystkiego co negatywnie wpływa na rozwój światowej gospodarki, nasze inwestycje są realizowane. – Uważamy, że przez najtrudniejszy czas przeprowadzą nas właśnie ambitne plany i ich zdecydowana realizacja – akcentował Andrzej Duda.

„Polimery Police” to jeden z największych projektów inwestycyjnych w branży chemicznej w Europie Centralnej.

Dzięki budowie fabryki w Policach, Polska stanie się jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych w Europie, a nowy terminal paliw płynnych podniesie niezależności energetyczno-surowcową kraju. 

Dzięki inwestycji Polimery Police powstanie 400 miejsc pracy, a pośrednio, wokół nowej fabryki, takich miejsc powstanie trzy razy więcej, a sama fabryka przyciągnie młodą kadrę inżynierską - podkreślił.

Prezydent Duda powiedział, że nowa fabryka w Policach powstanie przy współpracy z południowokoreańską firmą Hyundai Engineering.

źródło:PAP/Prezydent.pl