Przejdź do treści

Zakończony kolejny etap prac przy ochronie przeciwpowodziowej Doliny Stężyckiej

Wody Polskie zakończyły trzeci etap rozbudowy wału przeciwpowodziowego w Dolinie Stężyckiej nad Wisłą. Całość pięcioetapowej inwestycji obejmie modernizację wiślanego wału przeciwpowodziowego na długości 5,5 km
Port Gdynia: rekordowy wynik przeładunków w 2020 roku
Pomimo światowego spowolnienia gospodarczego wynikającego z pandemii tempo inwestycji w Porcie Gdynia nie zwalnia. Udało się osiągnąć rekordowy wynik przeładunków – ponad 24,6 mln ton.
Tunel pod Świną: potężna tarcza jest już w komorze
We wtorek w Świnoujściu dźwigi opuściły głowicę urabiającą do komory startowej, gdzie maszyna rozpocznie drążenie tunelu pod Świną.
800 tysięcy złotych wsparcia na projekt obsługi niekonwencjonalnych towarów ciężkich

Kolejna firma z Pomorza otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020” realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza. Spółka Kuszner Cargo Port, pozyskane środki przeznaczy na przygotowanie placu składowego i hali magazynowej dla ciężkich towarów niekonwencjonalnych oraz na potrzeby związane z transportem intermodalnym kontenerów morskich. Inwestycja na Gdańskich Rudnikach szacowana jest na ponad 2,5 mln zł.

PKN Orlen rocznie inwestuje od 8 do 9 mld zł
PKN Orlen przeznacza na inwestycje rocznie od 8 do 9 mld zł od petrochemii poprzez energetykę, sektor detaliczny czy nowe technologie
Urząd Morski w Szczecinie: podsumowanie roku 2020
W 2020 roku, roku obchodów 100-lecia Polskiej Administracji Morskiej, Urząd Morski w Szczecinie zakończył realizację kilku ważnych inwestycji i projektów.
Budynek ZMPSiŚ zyskuje nowy blask
Tak pięknie prezentuje się, po zdjęciu rusztowań, północna część budynku głównego ZMPSiŚ SA przy ulicy Bytomskiej 7 w Szczecinie.
Subskrybuj inwestycje