Przejdź do treści

Targi Nor-Shipping przesunięte na styczeń 2022 roku

Organizatorzy targów Nor-Shipping podjęli decyzję o przesunięciu tego wydarzenia z czerwca br. na styczeń 2022 roku. Wpływ na tę decyzję miała pandemia koronawirusa.

Decyzję o przesunięciu targów Nor-Shipping odbywających się w Oslo podjęto w porozumieniu ze wszystkimi partnerami oraz wystawcami, którzy opowiedzieli się za zmianą harmonogramu, stwierdzając przy tym, że każdy udział w imprezie latem 2021 r. mógł stanowić nie lada wyzwanie.

Eksplozja na jednym z tankowców w Arabii Saudyjskiej
W porcie w saudyjskiej Dżuddzie doszło w poniedziałek do eksplozji w jednym ze zbiorników tankowca BW Rhine; eksplozja nastąpiła “z zewnętrznego źródła” – poinformował właściciel statku firma Hafnia. Podejrzewa się, że wybuch to efekt ataku jemeńskiego ruchu Huti. Jak podała w oświadczeniu Hafnia, w wyniku eksplozji...
Nord Stream 2: statek, który może dokończyć układanie gazociągu wraca do Kaliningradu
Statek Akademik Czerski, który może dokończyć układanie gazociągu Nord Stream 2, wypłynął z portu na niemieckiej wyspie Rugia, gdzie znajdował się od miesiąca, i kieruje się do Kaliningradu; powinien tam przybyć w sobotę - podał w piątek rosyjski portal RBK.
Tajwan rozpoczął budowę okrętów podwodnych własnej konstrukcji
24 listopada w  Kaohsiung miała miejsce ceremonia rozpoczęcia budowy tajwańskich OOP własnej konstrukcji –  Indigenous Defense Submarine (IDS). Rozpoczęcie budowy własnego projektu OOP jest niejako końcem wieloletniej epopei Tajwanu, nie mogącego przez lata nabyć jednostek tej klasy ze względu...
Polski kapitan kontenerowca Maersk Launceston został dzisiaj aresztowany
Polski kapitan kontenerowca Maersk Launceston został dzisiaj aresztowany, dzień po zderzeniu jego statku z okrętem greckiej marynarki wojennej w pobliżu portu w Pireusie – poinformowało greckie ministerstwo żeglugi. Okręt wojenny został poważnie uszkodzony, a dwie osoby są ranne.
"Planeta I" na kolejnych próbach morskich
"Planeta I" statek wielozadaniowy budowany dla Urzędu Morskiego w Szczecinie w poniedziałek wypłynął w kolejne próby morskie.
“Sołdek” popłynął do stoczni na największy remont od 35 lat
W sobotę, 17 października, dwa holowniki zabrały “Sołdka” do stoczni na remont, jakiego jeszcze nie przechodził od kiedy został placówką muzealną. “Sołdek” wróci na swoje miejsce przy nabrzeżu Ołowianki jeszcze w tym roku, ale ponownie udostępniony do zwiedzania będzie we ...
Subskrybuj statek