Przejdź do treści

Targi Nor-Shipping przesunięte na styczeń 2022 roku

Organizatorzy targów Nor-Shipping podjęli decyzję o przesunięciu tego wydarzenia z czerwca br. na styczeń 2022 roku. Wpływ na tę decyzję miała pandemia koronawirusa.

Decyzję o przesunięciu targów Nor-Shipping odbywających się w Oslo podjęto w porozumieniu ze wszystkimi partnerami oraz wystawcami, którzy opowiedzieli się za zmianą harmonogramu, stwierdzając przy tym, że każdy udział w imprezie latem 2021 r. mógł stanowić nie lada wyzwanie.

Akwizycje kolejnych złóż PGNiG w Norwegii zatwierdzone
Norweska administracja naftowa wydała formalne zgody na objęcie przez PGNiG Upstream Norway udziałów w koncesjach obejmujących złoża Kvitebjørn i Valemon na Morzu Północnym. Tym samym liczba koncesji, w których Spółka posiada udziały, wzrosła do 32, a nowo pozyskane złoża przyczynią się ...
PGNiG: zwiększa wydobycie na Norweskim Szelfie Kontynentalnym
PGNiG Upstream Norway wraz z partnerami koncesyjnymi uruchomiło kolejne trzy odwierty na złożu Ærfugl. Ich eksploatacja pozwoli spółce zwiększyć łączny wolumen produkcji gazu ziemnego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym do niemal miliarda metrów sześciennych w 2021 roku.
PGNiG odkryło duże złoże gazu w Norwegii
Sukcesem zakończyło się wiercenie otworu poszukiwawczego na prospekcie Warka zlokalizowanym w obrębie koncesji PL1009 na Morzu Norweskim, w rejonie, w którym PGNiG Upstream Norway od lat prowadzi poszukiwania i wydobycie węglowodorów.
Norwegia ponownie zaostrza restrykcje koronawirusowe, dotkną one także pracowników z Polski
Premier Norwegii Erna Solberg ogłosiła w poniedziałek kolejne zaostrzenie restrykcji w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Jako ich źródło wskazała imigrantów zarobkowych, w tym z Polski, którzy od soboty nie unikną już kwarantanny.
Spadek stosowania antybiotyków w norweskich hodowlach łososia aż o 99%
Jak podaje najnowszy raport NORM-VET, w 2019 roku jedynie 1,3% łososi hodowlanych było leczonych antybiotykami. Norweska akwakultura nieustannie dąży do całkowitego wyeliminowania antybiotyków, a hodowcy dokładają wszelkich starań, aby dobrostan ryb był na jak ...
Niemiecka spółka należąca do PGNiG kupiła gaz z norweskiego szelfu
PGNiG Supply & Trading i Aker BP podpisały kontrakt kupna-sprzedaży gazu pochodzącego ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Dostawy paliwa gazowego rozpoczęły się w październiku 2020 roku.
Subskrybuj Norwegia