Przejdź do treści

Szczecin-Świnoujście 2020. Nieznaczny spadek przeładunków w portach

W minionym roku w zespole portów Szczecin i Świnoujście przeładowano ponad 31,17 mln ton ładunków, zaledwie 3,1 proce mniej niż w roku 2019 (32,17 mln ton).

Mierzeja Wiślana. Pierwsze X-blocki zostały wbudowane na Falochronie Wschodnim
Mierzeja Wiślana. Pierwsze X-blocki zostały wbudowane na Falochronie Wschodnim
Tańsze rejsy dzienne i nocne w Unity Line
Nowy rok armator zaczyna od rabatów! W terminie 14.01 – 23.03.2021 roku trwa promocja na wszystkie rejsy dziennie i nocne ze standardowego cennika. Zgodnie z jej zasadami, podając kod: P20, uzyskamy aż 20% upustu. Promocja obejmuje cały cennik standardowy – co to znaczy? To, że za podróż mniej zapłacą zarówno pasażerowie piesi, jak i zmotoryzowani. Na rabat załapią się nie tylko kierowcy, ale także dodatkowe osoby w pojeździe. Ceny kabin również podlegają obniżce! Jak skorzystać z oferty? Wystarczy zarezerwować bilet i podać kod rabatowy. Zaplanowane rejsy można rezerwować telefonicznie, online, w Biurze Podróży i u agentów. Rezerwacji należy dokonać najpóźniej na 24 godziny robocze przed wypłynięciem, a powrót musi nastąpić do 24.03.2021. Uwaga! Promocja nie dotyczy ofert specjalnych i nie zadziała też, jeśli kupimy bilet na terminalu w dniu wyjazdu. Kontakt i szczegóły oferty: www.unityline.pl , +48 91 88 02 909 oraz rezerwacje@unityline.pl
Terminal Promowy Świnoujście. Będzie nowoczesna i ekologiczna kotłownia
Jeszcze w tym roku w Terminalu Promowym w Świnoujściu powstanie nowoczesna i ekologiczna kotłownia. Jest dwóch chętnych do realizacji tego zadania. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA niebawem wyłoni wykonawcę.
Szczecin/Świnoujście. Zielony port coraz bliżej

Zarząd portów poszukuje wykonawcy, który wykona „Rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. ZMPSiŚ ogłosił przetarg, oferty można składać do 10 lutego.

Świnoujście: Pierwsza dostawa LNG dla PGNiG w 2021 roku
Pierwsza w 2021 r. dostawa skroplonego gazu ziemnego dla PGNiG dotarła do terminalu LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) - podała w poniedziałek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Spółka spodziewa się "pracowitego roku" i wielu dostaw gazu do Polski.
Akustyk zbadał, jak foki szare wydają pod wodą dźwięki
Pod wodą raczej nie słychać ludzkiego krzyku. Ale odgłosy wydawane przez foki szare - już owszem. Jakie zjawiska akustyczne decydują o tym, że foki wydobywać mogą dźwięki i na wodzie, i pod jej powierzchnią? Sprawdził to w swoich badaniach dr Łukasz Nowak. "Ciało foki działa jak głośnik" - streszcza naukowiec.
Subskrybuj polska-morska