Przejdź do treści

PGE, Tauron i Enea utworzą spółkę celową dla budowy offshore

PGE, Tauron i Enea utworzą wspólną spółkę celową, która będzie budować morskie farmy wiatrowe na Bałtyku. Trzy spółki podpisały w poniedziałek list intencyjny ws. współpracy.
Głębokie nurkowania z pokładu okrętu ORP Lech
W piątek, 15 stycznia, zakończyło się szkolenie morskie realizowane na wodach Zatoki Gdańskiej przez okręt ratowniczy ORP Lech.
Grupa Orlen: energia z morskiej farmy wiatrowej trafi do krajowej sieci
Spółka Baltic Power z Grupy Orlen podpisała z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę o przyłączenie do sieci farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim.
Drugi projekt offshore PGE z umową o przyłączenie do sieci
Druga z projektowanych trzech morskich farm wiatrowych PGE ma już umowę o przyłączeniu do sieci przesyłowej energii elektrycznej - wynika z najnowszego wykazu podmiotów ubiegających się o przyłączenie, opublikowanego przez PSE. Z wykazu operatora wynika, że projekt PGE...
Tauron chce zaangażować się w budowę morskiej energetyki wiatrowej
Grupa energetyczna Tauron zamierza inwestować w spółki związane z portugalsko-francuską firmą OW Offshore, posiadające projekty farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Na podobnych zasadach OW ma inwestować w chcące budować farmy wiatrowe na Bałtyku spółki Taurona.
Prace wiertnicze na Bałtyku w zw. z budową farmy wiatrowej zostały zakończone
Statek z Grupy Kapitałowej Lotos Petrobaltic z sukcesem zakończył w pierwszym tygodniu grudnia prace wiertnicze na obszarze projektowanej farmy wiatrowej Baltic II, położonej na zachód od Ławicy Słupskiej – poinformowało we wtorek biuro prasowe Grupy Lotos. „Rozpoznanie geologiczne podłoża Bałtyku zostało....
Morskie farmy wiatrowe szansą dla polskich firm!
W rządowym projekcie ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych mamy rozdział dotyczący całego łańcucha dostaw materiałów i usług.
Subskrybuj morze bałtyckie