Przejdź do treści

Sektor offshore wind czeka na nowe regulacje, nadzieja na 34 tys. miejsc pracy przy budowie bałtyckich farm wiatrowych

Branża morskiej energetyki wiatrowej czeka na nowe przepisy. Mogą one doprowadzić do stworzenia 34 tys. etatów przy budowie farm na Bałtyku. W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, a prąd z pierwszych farm wiatrowych ma popłynąć ok. 2025 roku.
Usuwanie kolejnych niewybuchów z Odry w Szczecinie
Niewybuchy podejmowane są z toru wodnego w rejonie m.in. Przekopu Mieleńskiego i Ostrowa Grabowskiego.
Konkretna pomoc i ochrona miejsc pracy. Miliony na pomoc dla armatorów i przetwórców ryb
Finansowy zastrzyk wsparcia w dobie pandemii. Setki milionów złotych trafią do armatorów i przetwórców ryb w regionie. Pieniądze mają przede wszystkim zabezpieczyć miejsca pracy i pomóc przetrwać branży. Restrykcje sanitarne, zamknięte sklepy, hotele i sanatoria. Pandemia....
Lotos: niemal w pełni wykorzystane moce produkcyjne w I połowie roku
W I półroczu 2020 r. rafineria Grupy Lotos pracowała optymalnie i niemal w pełni wykorzystała swoje moce produkcyjne, przerabiając 5,1 mln ton ropy. Zysk EBITDA LIFO osiągnął poziom 722,6 mln zł - poinformowano w środę na konferencji prasowej spółki.
Pomorskie/ Ognisko koronawirusa na statku: kilkunastu marynarzy zakażonych
U kilkunastu marynarzy ze statku pływającego pod bahamską banderą wykryto koronawirusa. Jeden z członków załogi trafił do polskiego szpitala. Pozostali marynarze – obcokrajowcy – przebywają na jednostce, która oczekuje na redzie gdańskiego portu na decyzję armatora.
UŻŚS: Spotkanie z Dyrektorem Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy ws. projektu pilotażowego wdrożenie RIS
7 sierpnia w Bydgoszczy miało miejsce spotkanie Pana Piotra Durajczyka – Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie oraz Pana Adama Szumlasa - Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy. Głównym tematem spotkania było omówienie założeń...
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: mimo koronawirusa i recesji Port Gdynia zwiększa przeładunki
Mimo pandemii i globalnej recesji, aż o 18 proc. rok do roku wzrosły przeładunki kontenerów w lipcu w Porcie Gdynia - poinformował we wtorek na Twitterze resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Subskrybuj polska morska