Przejdź do treści

Holownik Semko w porcie w Świnoujściu

18 listopada po południu do Portu Wojennego w Świnoujściu wszedł po raz pierwszy holownik H-12 Semko. W najbliższych dniach odbędzie się techniczne przekazanie holownika do 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, który został wybudowany w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. Oficjalne
Świnoujście: nurkowie i naukowcy z Politechniki Poznańskiej zbadają przebieg neutralizacji 5,4-tonowej bomby Tallboy
Przebieg neutralizacji 5,4-tonowej bomby Tallboy, która zalegała na dnie Kanału Piastowskiego w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) zbadają nurkowie minerzy wraz z naukowcami z Politechniki Poznańskiej. Wtorkowa operacja określona została jako ewenement na skalę światową.
Pierwszy dzień przygotowań do neutralizacji bomby #Tallboy zakończony!
Wczoraj, 12 października, Nurkowie Minerzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża rozpoczęli ostateczne przygotowania do neutralizacji bomby lotniczej Tallboy – największego niewybuchu znalezionego na terenie Polski. Jak ocenili specjaliści od podwodnych zadań 12. Dywizjonu Trałowców wczorajsze warunki ...
Szczecin: w czwartek usuwanie kolejnych niewybuchów z toru wodnego
Kolejne niewybuchy - pozostałości z II wojny światowej - usuną w czwartek nurkowie minerzy z Przekopu Mieleńskiego i Odry Zachodniej w Szczecinie. Nie będzie konieczna ewakuacja mieszkańców, ograniczenia będą obowiązywać m.in. pracowników stoczni remontowej, a także jednostki pływające.
Morskie szkolenie sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża na wodach Zatoki Pomorskiej
Strzelania artyleryjskie, stawianie min, trałowanie czy operacje desantowe to tylko niektóre z zadań zrealizowanych przez okrętowe grupy taktyczne 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Przez ostatnie dni okręty 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo – Minowych oraz 12. Dywizjonu Trałowców realizowały intensywne szkolenie na wodach Zatoki Pomorskiej.
Szczecin: Zakończyła się akcja neutralizacji niewybuchów z II wojny światowej
Nurkowie minerzy zneutralizowali w środę dwa niewybuchy z II wojny światowej, które zalegały na dnie Odry Zachodniej w okolicach szczecińskiego osiedla Skolwin. Ładunki znaleziono podczas pogłębiania toru wodnego.
Subskrybuj 8. Flotylla Obrony wybrzeża