Przejdź do treści

Sankcje wobec rosyjskiej barki budującej Nord Stream 2

Rząd USA nałoży we wtorek sankcje na układającą rury barkę Fortuna dla gazociągu Nord Stream 2 oraz na jego armatora, którym jest rosyjska spółka KVT-RUS – podał na swej stronie internetowej niemiecki dziennik ekonomiczny “Handelsblatt”.

Rosja: firma Konstanta potencjalnym ubezpieczycielem Nord Stream 2
Ubezpieczycielem gazociągu Nord Stream 2 może zostać rosyjska firma Konstanta, którą zarejestrowano 11 stycznia i która już dwa dni później otrzymała licencję banku centralnego Rosji - podał w poniedziałek dziennik gospodarczy "Wiedomosti".
Niemcy: Zieloni oburzeni powołaniem fundacji wspierającej Nord Stream 2

Niemieckich ekologów i Partię Zielonych niepokoi połączenie fundacji ekologicznej z budową rurociągu Nord Stream 2; są oni również oburzeni tym, że jest ona finansowana z rosyjskich pieniędzy – oznajmiła wczoraj szefowa partii Zielonych Annalena Baerbock.

“Fakt, że fundacja pod pozorem ochrony klimatu jest finansowana z rosyjskich pieniędzy i wykorzystywana do ukończenia rurociągu, jest oburzający” – uważa szefowa partii Zielonych.

Rzecznik Kremla: sankcje wobec Nord Stream 2 to element wojny hybrydowej
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił w poniedziałek, że sankcje wobec budowanego przez rosyjski Gazprom gazociągu Nord Stream 2 są jednym z elementów wojny hybrydowej. Pieskow podkreślił, że Rosja podąża drogą finalizowania tego projektu. Rzecznik skomentował w ten sposób słowa...
Sankcje USA mogą zatrzymać Nord Stream 2
Gazociąg Nord Steam 2 nie zostanie ukończony i nigdy nie dostarczy gazu – zapewniał w środę w rozmowie z think tankiem Atlantic Council architekt amerykańskich sankcji na ten projekt republikański senator Ted Cruz. Cruz to senator, który przewodzi wysiłkom Kongresu, by nie dopuścić do ukończenia gazociągu...
W sobotę, po roku przerwy, może zostać wznowiona budowa gazociągu Nord Stream 2
Operator budowanego przez rosyjski Gazprom gazociągu Nord Stream 2 planuje wznowienie w grudniu budowy, być może nawet w najbliższą sobotę. Kluczowe wydają się przygotowywane w Kongresie USA sankcje, w tym obejmujące ubezpieczycieli i towarzystwa klasyfikacyjne. Ewentualne wycofanie...
Polska na spotkaniu ambasadorów UE ws. USA podnosi kwestię Nord Stream 2
Polska na spotkaniu ambasadorów w Brukseli przekazała, że nowe otwarcie w stosunkach UE-USA nie może być zakładnikiem promowanego przez Rosję gazociągu Nord Stream 2, który zagraża bezpieczeństwu energetycznemu wielu państw unijnych - przekazało PAP wysokie źródło unijne.
Subskrybuj Nord Stream 2