Przejdź do treści

Holownik Semko w porcie w Świnoujściu

18 listopada po południu do Portu Wojennego w Świnoujściu wszedł po raz pierwszy holownik H-12 Semko. W najbliższych dniach odbędzie się techniczne przekazanie holownika do 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, który został wybudowany w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. Oficjalne
Holownik Ajax
Holownik Ajax jest wyposażony w dwa 12- cylindrowe silniki Caterpillar 3513C-HD dysponujące mocą, aż 6937KM. Bezpośrednio do napędu służą dwa pędniki azymutalne prestiżowej firmy Rolls Royce US 205.
Wodowanie i chrzest holownika H-3 „Leszko”

2 czerwca w Gdańsku odbyła się uroczystość chrztu i wodowania holownika (H-3) „Leszko”. To ostatnia, z trzech nowoczesnych jednostek typu B860 przeznaczonych do służby w 3 Flotylli Okrętów.

Holownik Gniewko przekazany Marynarce Wojennej
W poniedziałek, 23 marca, w Porcie Wojennym Gdynia odbyło się techniczne przekazanie jednostki H-1 czyli holownika Gniewko 3. Flotylli Okrętów.
Uroczyste podniesienie bandery na Holowniku H-11 Bolko
We wtorek, 25 lutego, odbyła się ceremonia pierwszego podniesienia bandery na holowniku H-11 Bolko. Uroczystości miały miejsce w Porcie Wojennym w Świnoujściu.
Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu: Dyrektor Marzena Gańcza - matką chrzestną
W dniu 20 XI na Stoczni Remontowa Shipbulding SA w Gdańsku  miała miejsce uroczystość wodowania i chrztu holownika H12 Semko, który został zbudowany dla 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Matką chrzestną jednostki została dyrektor Zespołu Szkół Morskich...
Subskrybuj holownik