Przejdź do treści

PERN z decyzjami lokalizacyjnymi dla dwóch z trzech odcinków rurociągu Boronów-Trzebinia

PERN uzyskał już dwie z trzech decyzji o ustaleniu strategicznej inwestycji w sektorze naftowym lokalizacji – dla budowy rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą: dla całego odcinka w województwie małopolskim oraz dla części odcinka w województwie śląskim. Projekt jest jednym z kluczowych elementów programu Megainwestycje PERN.
W Portach Szczecin i Świnoujście wzrost przeładunków w pierwszym półroczu 2020 roku
Jeśli koniunktura się utrzyma, to mimo kryzysu na rynku przewozów, przeładunki zboża, paliw, w tym LNG, oraz kontenerów w Porcie Szczecin-Świnoujście mogą w tym roku osiągnąć bardzo wysoki poziom.
Koncert Niepodległości „Poland” na ORP Błyskawica
12 sierpnia 2020, w tygodniu Święta Wojska Polskiego i 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, odbędzie się internetowa premiera Koncertu Niepodległości „Poland”, który realizowany jest na okręcie ORP Błyskawica, legendarnym polskim niszczycielu z okresu II Rzeczypospolitej i weteranie II wojny światowej.
Fuzja PGNiG i Orlenu to początek giganta multienergetycznego?
Jak powiedział dziś prezes PGNiG Jerzy Kwieciński: “Dzięki fuzji PGNiG z PKN Orlen utworzymy nie tylko największy koncern multienergetyczny w naszym regionie, ale wreszcie będzie to koncern, który będzie się liczył na rynku europejskim. Będzie większy...
Piotr Gliński: Stocznia Gdańska to miejsce święte i będzie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Teren Stoczni Gdańskiej to miejsce święte i dlatego będzie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - powiedział w poniedziałek w Gdańsku wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Gaz System: konsultacje przepustowości przyrostowej dla połączeń międzysystemowych Polska-Niemcy
GAZ-SYSTEM, ONTRAS Gastransport GmbH oraz GASCADE Gastransport GmbH uruchamiają wspólne konsultacje dotyczące projektów przepustowości przyrostowej dla połączeń międzysystemowych Polska-Niemcy
Średniowieczny miecz wydobyty z dna Odry podczas pogłębiania toru wodnego
Niemal całkowicie zachowany średniowieczny miecz wraz z fragmentem skórzano-drewnianej pochwy wydobyto z Odry podczas pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Eksperci określili znalezisko jako "unikatowe".
Subskrybuj AKTUALNOŚCI