Przejdź do treści

Lotnictwo Morskie ratuje życie.

Misje poszukiwawczo-ratownicze (SAR), to jedne z najtrudniejszych, najbardziej wymagających zadań lotniczych wykonywanych przez załogi BLMW. W sobotę, 23 maja, załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego odnalazła, utrzymujących się na powierzchni morza dwóch żeglarzy, których jacht BETTY MARIEL gwałtownie zatonął ok. 2 mil morskich od Kępy Redłowskiej.Nie często zdarza się, że załogom SAR dane jest spotkać się z tymi, których ratowali oraz usłyszeć podziekowania.
W DCT Gdańsk rozpoczynają przeładunki nowe suwnice RMG.
Trzy nowe elektryczne suwnice RMG przeznaczone do pracy na bocznicy kolejowej DCT rozpoczęły przeładunki. Suwnice zakupione zostały w ramach programu rozbudowy T2b i są już w pełni operacyjne, pozwalając DCT zrobić kolejny krok w kierunku zwiększenia produktywności, wydajności oraz możliwości przeładunkowych dla naszych klientów na kolei.
Przekop Mierzei Wiślanej: Idea, która staje się rzeczywistością.
Przekop Mierzei Wiślanej: Kolejne Etapy #Idea Która staje się rzeczywistością
Pierwsze w tym roku żaglowce na Mazurach
Na Mazurach pojawili się turyści. W najbliższy długi czerwcowy weekend wolne są już tylko pojedyncze pokoje.Znalezienie wolnych miejsc na lipiec i sierpień także jest niełatwe.
Prezydent: kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej ma dać Polsce suwerenność
Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej ma charakter wzmacniania polskiej suwerenności, niezależności i wolności - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda. Dodał, że inwestycja otworzy Zalew Wiślany, Elbląg i Frombork na nowe możliwości.
Budowa przekopu na Mierzei - rozpoczęła się budowa sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym
Na Zalewie Wiślanym rozpoczęło się usypywanie sztucznej wyspy. To część dużej inwestycji, jaką jest budowa kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - podał Urząd Morski w Gdyni.
"Polski Port Narwik" czyli białe noce podhalańczyków.
Wiosną 1940 roku jednym z najważniejszych punktów na mapach sztabowych walczących stron był Narwik – nigdy niezamarzający port na północy Norwegii. Niemcy przeładowywali w nim rudę żelaza, którą kupowali w Szwecji. Po ataku Wehrmachtu na Norwegię alianci postanowili za wszelką cenę nie dopuścić do tego, by Narwik stał się niemieckim portem.
Subskrybuj AKTUALNOŚCI