Przejdź do treści

Pękła tama na rzece Mrożycy. O krok od zalania Głowna

W Głownie z zalewu Bykowiec na rzece Mrożycy, przepływającej pod drogą krajową nr 14 z Łodzi do Łowicza (woj. łódzkie), w nocy z czwartku na piątek spłynęła woda. Przyczyną było pęknięcie przęsła jazu. Na szczęście spływ był powolny i położone niżej domy nie ucierpiały.
Pomorskie/ Nieczynne dwa nadmorskie kąpieliska i trzy nad jeziorem
Zakwit sinic sprawił, że nieczynne są dwa nadmorskie kąpieliska - Gdynia Orłowo i Gdańsk Orle. Zamknięte są także trzy kąpieliska położone nad jeziorami - podał w sobotę Główny Inspektorat Sanitarny.
Minister Łukasz Szumowski: będą wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych
Poprosiłem MSWiA oraz GIS o wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych oraz powiatach "żółtych" i "czerwonych", w których wprowadzono dodatkowe obostrzenia - powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Trzy bomby głębinowe podejmowane są z Kanału Piastowskiego. Akcja powinna zakończyć się do godz. 14.
Zgodnie z planem, czyli przed godz. 7 rozpoczęła się akcja rozminowywania Kanału Piastowskiego w Świnoujściu. Niewybuchy to trzy bomby głębinowe.
Liban/ przyczyną eksplozji w Bejrucie składowane w porcie chemikalia
2700 ton saletry amonowej znajdowało się w porcie w Bejrucie i stało się przyczyną potężnej eksplozji w której zginęło 70 osób, a ponad 3600 zostało rannych - podały libańskiej telewizji Al-Dżadid źródła związane ze służbami bezpieczeństwa.
Na Inie powstaną nowe zabezpieczenia przeciwpowodziowe
Na rzece Inie powstaną nowe i o lepszych parametrach zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Koszt inwestycji to 23 miliony złotych. We wtorek uroczyście poinformowano o rozpoczęciu przygotowań do budowy.
Bohaterski czyn Polaka w Holandii. Uratował tonące dzieci, sam zginął
Polak uratował troje tonących dzieci w Holandii, jednak sam zginął - podaje holenderski "Nederlandse Omroep Stichting" na swoich stronach internetowych. Do tragicznego wydarzenia doszło w okolicach miejscowości Julianadorp.
Subskrybuj BEZPIECZEŃSTWO