Przejdź do treści

Lotnictwo Morskie ratuje życie.

Misje poszukiwawczo-ratownicze (SAR), to jedne z najtrudniejszych, najbardziej wymagających zadań lotniczych wykonywanych przez załogi BLMW. W sobotę, 23 maja, załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego odnalazła, utrzymujących się na powierzchni morza dwóch żeglarzy, których jacht BETTY MARIEL gwałtownie zatonął ok. 2 mil morskich od Kępy Redłowskiej.Nie często zdarza się, że załogom SAR dane jest spotkać się z tymi, których ratowali oraz usłyszeć podziekowania.
Prezes PGNiG: spółka będzie dywersyfikowała obszary działalności
Dla firm z sektora oil&gas czasy kryzysu są trudne, muszą dywersyfikować działalność i tą drogą pójdzie też PGNiG - mówi prezes spółki Jerzy Kwieciński. Jako obszary zainteresowania wskazuje m.in. na paliwa alternatywne, w tym wodór oraz ciepłownictwo.
Zaakceptowano memorandum ws. dostaw LNG z USA
Rząd Ukrainy zaakceptował w środę memorandum dotyczące współpracy z amerykańską firmą w sprawie dostaw skroplonego gazu ziemnego z USA. Dokument przewiduje też rozwój infrastruktury gazowej między Ukrainą i Polską - przekazał deputowany Ołeksij...
Kwieciński: dbamy o bezpieczeństwo energetyczne Polaków i o to, żeby gaz był jak najtańszy
Dbamy o bezpieczeństwo energetyczne Polaków, jak również o to, żeby gaz był jak najtańszy - mówił w czwartek prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński. Zaznaczył, że Polska nie tylko importuje gaz, ale zaczyna też być jego eksporterem.
Prezydent: Baltic Pipe da nam całkowitą niezależność w kwestii dostaw gazu
Gazociąg z szelfu norweskiego Baltic Pipe da nam całkowitą niezależność w kwestii dostaw gazu; od 2022 roku to my będziemy decydowali, czy podpiszemy kontrakt z rosyjskim dostawcą czy nie, do tej pory nie było alternatywy - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.
Hiszpania: na objętym kwarantanną wycieczkowcu jest 26 Polaków
Na wycieczkowcu, który od czwartku cumuje w porcie w Barcelonie z powodu potwierdzonego na pokładzie zakażenia koronawirusem, znajduje się 400 osób, w tym 26 obywateli Polski. Jednostka została objęta obowiązkową kwarantanną.
Terminal LNG: 120 mln m sześciennych gazu dotarło do Świnoujścia.
Już 95 dostawa LNG dotarła do Terminala LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Metanowiec to AL GATTARA z Katar. Tym razem na jego pokładzie znalazł się ładunek dla PGNiG o wielkości 120 mln metrów sześciennych gazu (po regazyfikacji). Piękna pogoda sprzyja pracy i statek jest rozładowywany. Jak podaje LNG "to ostatnia prosta do 100, jubileuszowej dostawy‼️
Subskrybuj BEZPIECZEŃSTWO