Przejdź do treści

PERN: przygotowania do kluczowego momentu w budowie rurociągu pod dnem Wisły

PERN przygotowuje się do zaplanowanego na listopad wciągania nowego rurociągu paliwowego pod dno Wisły w Płocku. Jest to jeden z elementów realizowanego zadania, do którego wykorzystuje się nowoczesną technologię bezwykopową HDD, polegającą na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego.
PGNiG kupi gaz ziemny od duńskiego Ørsted

PGNiG Supply & Trading GmbH podpisało umowę na zakup gazu ziemnego od Ørsted Salg & Service A/S, spółki zależnej Ørsted A/S. Kontrakt będzie obowiązywał od 1 stycznia 2023 roku do 1 października 2028 roku, a jego całkowity wolumen to około 6,4 mld m sześc. gazu.

Hitachi ABB dołącza do prac nad rozwojem morskiej energetyki wiatrowej

Koncern Hitachi ABB Power Grids dołączył do prac nad umową sektorową dla morskiej energetyki wiatrowej. "Firma wnosi bogatą wiedzę i doświadczenie" - ocenił pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.

USA rozszerza sankcje na Nord Stream 2
Departament Stanu USA opublikował we wtorek nowe wytyczne, które poszerzają sankcje nałożone na będący w budowie gazociąg Nord Stream 2. Obejmować mają także podmioty, które pomagałyby sprzętowo lub finansowo statkom układającym rurociąg.
"Planeta I" na kolejnych próbach morskich
"Planeta I" statek wielozadaniowy budowany dla Urzędu Morskiego w Szczecinie w poniedziałek wypłynął w kolejne próby morskie.
Spadek stosowania antybiotyków w norweskich hodowlach łososia aż o 99%
Jak podaje najnowszy raport NORM-VET, w 2019 roku jedynie 1,3% łososi hodowlanych było leczonych antybiotykami. Norweska akwakultura nieustannie dąży do całkowitego wyeliminowania antybiotyków, a hodowcy dokładają wszelkich starań, aby dobrostan ryb był na jak ...
Wzmocniona ochrona przeciwpowodziowa Doliny Józefowskiej
Ochrona przeciwpowodziowa Doliny Józefowskiej będzie wzmocniona przez modernizację 4,3 km wałów wiślanych i budowę 0,5 km nowych oraz przebudowę 2,5 km wałów cofkowych na rzece Wyżnicy.
Subskrybuj INNE