Przejdź do treści

Port Szczecin - Świnoujście zyska nowy blask!

Charakterystyczny widziany z góry napis „Port Szczecin - Świnoujście” oraz logo widniejące na dachu magazynu nr 3 przy nabrzeżu Czeskim w szczecińskim porcie będą odnowione.
Nowy statek pożarniczy w portach Szczecina i Świnoujścia coraz bliżej
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście jest w trakcie rozstrzygania zapytania ofertowego na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla projektu „Zakup statku pożarniczego dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Spółka Akcyjna”.
Nowe pompy infuzyjne od ZMPSiŚ już pracują w szpitalu

Kolejny sprzęt medyczny ufundowany przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA już pracuje w szpitalu. Chodzi o pięćdziesiąt sztuk  pomp infuzyjnych, które trafiły do SPWSZ przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, jakie placówka kupiła za środki przekazane przez Zarząd Portu.

Nowy sprzęt do diagnostyki molekularnej ufundowany przez Port Szczecin - Świnoujście, Stocznię Gryfia, Polskie Terminale oraz Stocznię Szczecińską już walczy z koronawirusem.
Nowe urządzenie ufundowane m.in. przez ZMPSiŚ SA pozwalające na wykrycie koronawirusa w bardzo wczesnej fazie już pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Poza zarządem portu jego zakup wsparły Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” oraz Polskie Terminale SA.
Kolejna wpłata oraz pomoc w ramach akcji Wspieramy Szpitale od firmy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k.
Mocnym akcentem do grona wspierających akcję WSPIERAMY SZPITALE, zorganizowanej przez Klaster Morski Pomorza Zachodniego i Partnerów Konsorcjum  dołączyła firma Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k.
VIII Międzynarodowy Kongres Morski przełożony na 2021 rok
Informujemy, że VIII Międzynarodowy Kongres Morski zaplanowany na 15-16 września 2020 r. w Szczecinie, został przełożony na 2021 rok. Obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała,...
Szczecin: naukowcy ZUT wydrukowali respirator w technologii 3D
Respirator, pomocny np. podczas transportu osób z problemami oddechowymi wydrukowali w 3D naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Planują przetestować i udoskonalić prototyp, a następnie przekazać go jednemu ze szczecińskich szpitali.
Subskrybuj Klaster Morski Pomorza Zachodniego