Przejdź do treści

Gróbarczyk: opowieści, że wielkie kontenerowce wpłyną nad Zalew Wiślany jest bzdurą

Opowieści, że wielkie kontenerowce miałyby wpływać nad Zalew Wiślany jest jedną wielką bzdurą - powiedział w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk odnosząc się do budowy przekopu Mierzei Wiślanej.
Premier Morawiecki zapowiedział dalszą rozbudowę Stopnia Wodnego Malczyce
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział inwestycję w dalszą rozbudowę Stopnia Wodnego Malczyce. – Pokazujemy, że rozwój cywilizacyjny wymaga nowoczesnych projektów, bo dzięki temu stopniowi wodnemu ochronimy przyrodę. W latach suszy, które mogą nadejść, będziemy mieli lepszą odpowiedź na zagrożenia – powiedział 22 maja br. premier Mateusz Morawiecki. – Również w przypadku powodzi ten stopień wodny pozwoli lepiej zarządzać sytuacją. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego budowy. Inwestowane pieniądze będą się zwracać i służyć kolejnym pokolenim – dodał Prezes Rady Ministrów.
Minister Gróbarczyk: przekop mierzei niezagrożony, mimo że Rosja chce go zablokować
Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony, mimo że Rosja zrobi wszystko, by go zablokować - oświadczył minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Jego zdaniem, „można połączyć” działania Rosji z deklaracjami jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich.
Minister Gróbarczyk o porozumieniu „Zielonych” z Trzaskowskim i przekopie Mierzei Wiślanej
Deklaracja Rafała Trzaskowskiego dotycząca zatrzymania budowy przekopu Mierzei Wiślanej jest szkodliwa i godzi w bezpieczeństwo państwa - poinformował w przesłanym do PAP komunikacie Minister MGMiŹŚ Marek Gróbarczyk oraz na swoim Twitterze.
Prezydent: Baltic Pipe da nam całkowitą niezależność w kwestii dostaw gazu
Gazociąg z szelfu norweskiego Baltic Pipe da nam całkowitą niezależność w kwestii dostaw gazu; od 2022 roku to my będziemy decydowali, czy podpiszemy kontrakt z rosyjskim dostawcą czy nie, do tej pory nie było alternatywy - podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.
Gróbarczyk dla "Naszego Dziennika": nie zabraknie wody pitnej
Nie ma zagrożenia w tym roku, że zabraknie wody pitnej - mówi w weekendowym "Naszym Dzienniku" minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W wyniku opadów sytuacja hydrologiczna w wielu regionach Polski się poprawiła, ale w sierpniu znów może wystąpić susza - ocenił.
Premier: jak tylko eksport będzie znów możliwy ruszy produkcja przemysłowa
Jak tylko eksport będzie znów możliwy, ruszy produkcja przemysłowa i wskaźniki gospodarcze będą coraz lepsze - ocenił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że zsynchronizowanie polityki pomiędzy różnymi instytucjami pomaga w przejściu przez trudne miesiące walki z koronawirusem.
Subskrybuj MINISTERSTWO