Przejdź do treści

Ministerstwo ogłasza konkurs

Ogłaszamy ogólnopolski konkurs na nazwy wysp, które powstają w ramach dwóch inwestycji na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. W ramach budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną powstaje sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym. Natomiast w ramach pogłębiania....
Minister Gróbarczyk: przekop Mierzei Wiślanej postępuje zgodnie z harmonogramem
Przekop Mierzei Wiślanej postępuje zgodnie z harmonogramem - zapewnił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Przystąpiliśmy do drugiego etapu przetargu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję; przetarg w tym roku będzie rozstrzygnięty - dodał.
Postęp prac na Mierzei Wiślanej - aktualizacja lipiec 2020
Trwają prace przy inwestycji „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Aktualnie w rejonie Zatoki Gdańskiej na nasadach falochronów zachodniego i wschodniego zakończono montaż specjalistycznych kleszczy i ściągów.
MGMiŻŚ: spotkanie z dużymi aglomeracjami dotyczące gospodarki ściekowej
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, przy udziale przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zorganizowało webinarium dotyczące gospodarki ściekowej w dużych aglomeracjach (≥100 000 RLM).
Rząd: Trwają rozmowy ze Szwecją w sprawie pozyskania okrętów podwodnych w ramach zdolności pomostowej
Trwają rozmowy ze stroną szwedzką w sprawie pozyskania okrętów podwodnych w ramach zdolności pomostowej - podał "Portal Stoczniowy" powołując się na informację CIR i MON. Instytucje te zapewniły też, że Marynarka Wojenna jest obecnie przygotowana,...
MGMiŻŚ: Wody Polskie na inwestycje wydały w ub.r. ponad 1 mld zł
Wody Polskie w 2019 roku prowadziły 226 zadań inwestycyjnych na kwotę ok. 1 mld 150 mln zł - poinformowała w czwartek wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa. Dodała, że prace były prowadzone m.in. na 26 tys. km rzek.
MGMiŻŚ: Na terenie przekopu Mierzei Wiślanej znajduje się około 1,4 tony bursztynu
Na terenie przekopu Mierzei Wiślanej znajduje się około 1,4 tony bursztynu - poinformowało w czwartek w komunikacie Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej.
Subskrybuj MINISTERSTWO