Przejdź do treści

Port Szczecin - Świnoujście: we wrześniu wzrost przeładunków

ZMPSiS

We wrześniu w zespole portów Szczecin i Świnoujście odnotowaliśmy blisko 8-procentowy wzrost przeładunków w porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku, o prawie 200 tys. ton. W minionym miesiącu przeładowano bowiem 2 774,1 tys. ton, w we wrześniu minionego roku - 2 576,4 tys. ton – informuje Monika Woźniak-Lewandowska, rzecznik prasowy ZMPSiŚ.

Największy wzrost odnotowano w przeładunku rudy, bo aż o 46,4 % (71,6 tys. ton). Drugi pod względem wzrostu był przeładunek węgla o 30%, i paliw o 26,8%. Drobnicy przeładowano o 3,6 % więcej (w tym drobnicy promowej o 5,5%). Spadki dotyczą zboża o 33,3%, czy kontenerów - o 4,7%, nieznacznie, bo o 1,4% innych masowych towarów.

Po trzech kwartałach

- Po trzech kwartałach br. porty w Szczecinie i Świnoujściu notują niewielki jednocyfrowy spadek przeładunków – dodaje Monika Woźniak-Lewandowska. - Tych w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wynosi sześć procent.

Rzecznik ZMPSiŚ podkreśla, że mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej ciągłość dostaw towarów nie została zagrożona a wszystkie najważniejsze inwestycje w obu portach przebiegają bez zakłóceń.

pj

zd:ZMPSiŚ