Przejdź do treści

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wyróżniony w plebiscycie "Równa Firma"

W ramach VIII edycji plebiscytu „Równa Firma” Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście,został wyróżniony przez Fundację Biznes Innowacje Networking.
Szczecin i Świnoujście. Gigantyczne inwestycje w portach!

Modernizacja nabrzeży, toru wodnego, sieci kolejowych, terminali, dróg – wylicza Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. – Realizowane obecnie inwestycje w gospodarce morskiej Pomorza Zachodniego sięgają 4 mld zł. Jeśli chodzi o skalę, to naprawdę gigantyczne i rekordowe przedsięwzięcia w tym regionie.

Intermodalny coraz bliżej

Port Szczecin - Świnoujście: we wrześniu wzrost przeładunków
W portach Szczecin i Świnoujście przeładunki w wrześniu tego roku wzrosły o blisko osiem procent w stosunku do września 2019 roku. To oznacza, że przeładowano więcej o 197,7 tys. ton z 2 576,4 tys. ton w 2019 r. do 2 774,1 tys. ton w 2020 r.
Pierwsza w Polsce stacja ładowania na słupie oświetleniowym Energi w Porcie Gdynia

Energa z Grupy Orlen rozpoczyna pilotażowy projekt wykorzystania oświetlenia ulicznego jako stacji ładowania. Te innowacyjne rozwiązanie pozwoli ładować auta elektryczne, hulajnogi czy rowery ze stacji zainstalowanej bezpośrednio na słupie oświetleniowym. Pierwsza stacja rozpoczęła działanie dzięki współpracy z Portem Gdynia, dwie kolejne powstaną w innych częściach miasta.

Port Szczecin. Kanał Dębicki do przebudowy i modernizacji, kontrakt podpisany
Ponad 343  mln złotych będzie kosztować dostosowanie Kanału Dębickiego do parametrów modernizowanego toru wodnego. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisał kontrakt z wykonawcą, firmą NDI.
Polsko-ukraińskie rozmowy o współpracy w zakresie transportu
W dniach 11-13 października 2020 r. odbyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie, poświęcona współpracy dwustronnej, aspiracjom euroatlantyckim Ukrainy, a także kwestiom dotyczącym regionu, w tym sytuacji na Białorusi. W oficjalnej delegacji Prezydenta uczestniczył ...
Port Gdańsk zacieśnia współpracę z portami na Ukrainie
13 października 2020 r. w Odessie między Zarządem Morskiego Portu Gdańsk SA, a Administracją Morskich Portów Ukrainy został podpisany list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy.
Subskrybuj PORTY