Przejdź do treści

Port Gdańsk i Gdynia: rozbudowa infrastruktury kolejowej przebiega zgodnie z planem

Rozbudowa infrastruktury kolejowej do portów w Gdańsku i Gdyni postępuje zgodnie z harmonogramem. Inwestycja o wartości ponad 2,6 mld zł ma być gotowa do końca 2021 r. - poinformowano w piątek w Gdańsku na konferencji prasowej PKP Polskie Linie Kolejowe.
Port Gdynia rozbudowuje zaplecze w głębi lądu
Wzrost przeładunku portów morskich w coraz większym stopniu związany jest z potencjałem transportu intermodalnego, który w najbliższych latach stanie się priorytetową gałęzią przewozów towarów zarówno w Polsce jak i w Europie.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: kolejny nabór wniosków dla rybaków za dni postojowe
Kolejny nabór wniosków o dofinansowanie dla rybaków za dni postojowe ruszy we wrześniu - poinformowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Port Gdańsk w pierwszej 20 portów w Europie w I półroczu 2020 r.
Pomimo światowego kryzysu i pandemii koronawirusa Port Gdańsk w I półroczu 2020 r. awansował do pierwszej 20 portów europejskich, wyprzedzając porty w Genui (Włochy) i Dunkierce (Francja) - poinformowała w środę rzecznik prasowy spółki Anna Drozd.
Targ Rybny w Porcie Rybackim w Kołobrzegu
Kołobrzeg jest jednym z największych ośrodków rybackich w Polsce, co umożliwiło uruchomienie Targu Rybnego, czyli miejsca gdzie można kupić świeżą rybę z lokalnych połowów. Niemal każdego dnia rybacy rozładowują w porcie świeże ryby a część z tych połowów trafia właśnie na Targ Rybny.
Wzrost aktywności funkcji przeładunkowej w kołobrzeskim porcie
W ostatnich dniach można zaobserwować wzmożony ruch jednostek handlowych w Porcie Kołobrzeg. W kołobrzeskim porcie roczny wolumen przeładunków wynosi ok. 300 tys. ton, przeładowywane są przede wszystkim kłody drewniane, kruszywo, pellet, nawozy oraz ryby.
Nietypowe ładunki w Porcie Gdynia
Port Gdynia to port uniwersalny i jeden z wiodących portów południowego Bałtyku. Specjalizuje się nie tylko w obsłudze ładunków drobnicowych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro oraz ładunków masowych, ale również dostosowany jest do przyjmowania i obsługi ładunków...
Subskrybuj PORTY