Przejdź do treści

W DCT Gdańsk rozpoczynają przeładunki nowe suwnice RMG.

Trzy nowe elektryczne suwnice RMG przeznaczone do pracy na bocznicy kolejowej DCT rozpoczęły przeładunki. Suwnice zakupione zostały w ramach programu rozbudowy T2b i są już w pełni operacyjne, pozwalając DCT zrobić kolejny krok w kierunku zwiększenia produktywności, wydajności oraz możliwości przeładunkowych dla naszych klientów na kolei.
29 maja 1921 rozpoczęły się pierwsze prace budowlane w Porcie Gdynia.
Budowa wyprzedziła regulacje prawne, gdyż Sejm podjął ustawę o budowie portu w Gdyni 23 września 1922 r. Już w kwietniu 1923 roku otwarto port tymczasowy, a w sierpniu tego samego roku przypłynął do Gdyni pierwszy pełnomorski statek, SS Kentucky pod banderą francuską. W 1934 roku Gdynia stała się największym portem na Bałtyku pod względem wielkości przeładunków, a zarazem najnowocześniejszym portem w Europie.
Port Gdynia i Port Gdańsk przekazały kolejne urządzenia dla trójmiejskich szpitali
Z inicjatywy Marka Gróbarczyka - Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Port Gdynia i Port Gdańsk łączą siły w walce z koronawirusem. Dzięki zainicjowanej przez Port Gdynia akcji #dzielmysiędobrem wsparcie w postaci wyposażenia do laboratorium otrzymały kolejne szpitale w Trójmieście.
Port Szczecin - Świnoujście zyska nowy blask!
Charakterystyczny widziany z góry napis „Port Szczecin - Świnoujście” oraz logo widniejące na dachu magazynu nr 3 przy nabrzeżu Czeskim w szczecińskim porcie będą odnowione.
Polskie jachty Galeon
Przedstawiamy wam statek o nazwie Statengracht, który przypłynął do Portu Gdańsk po jachty polskiego producenta firmy Galeon Yachts ze Straszyna. Galeon to stocznia jachtowa założona 38 lat temu i zarządzana od początku przez tych samych polskich właścicieli....
Nowy statek pożarniczy w portach Szczecina i Świnoujścia coraz bliżej
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście jest w trakcie rozstrzygania zapytania ofertowego na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla projektu „Zakup statku pożarniczego dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Spółka Akcyjna”.
Port Gdynia utrzymał wzrost przeładunków w I kwartale roku
Port Gdynia utrzymał wzrost przeładunków w pierwszym kwartale roku 2020. Do końca kwietnia w Gdyni przeładowano ponad 8,26 mln ton, co daje dynamikę wzrostu na poziomie 102,3 procent rok do roku. W największych portach regionu skutki kryzysu są bardziej
Subskrybuj PORTY