Przejdź do treści

Sanepid poszukuje 400 podróżujących. Koronawirus u jednego z pasażerów promu ze Szwecji

pixabay.com

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu szuka pasażerów promu Nova Star, który 14 czerwca przypłynął z Nynashamn do Gdańska. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa.

Na liście pasażerów podróżujących wówczas ze Szwecji do Polski były osoby z Zamościa i powiatu zamojskiego. Są one proszone o kontakt telefoniczny z zamojskim sanepidem (tel. 664 597 946) celem objęcia nadzorem epidemiologicznym i badaniami.

Młody mężczyzna, który jest zakażony nie miał gorączki, ale już coś podejrzewał, bo nie pojechał do rodziny, tylko wynajął mieszkanie. Jak tłumaczył nie przemieszczał się po promie, zszedł jedynie na posiłek. Dotarliśmy do współpasażerów z którymi był w kabinie. Na wszelki wypadek zawiadamiamy także innych. Dysponujemy niestety tylko jedynie adresami mejlowymi osób, które rezerwowały bilety – tłumaczą w sanepidzie w Gdańsku.

Nova Star to jeden z promów Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA w Kołobrzegu (Polferries). Armator na swojej stronie informuje pasażerów, że od początku epidemii wprowadził procedury polegające między innymi na mierzeniu temperatury wszystkich wchodzących osób na pokład promu zarówno w Szwecji, jak i w Polsce.

źródło:dziennikwschodni.pl/zd:pixabay