Przejdź do treści

Dwa nowe lodołamacze wzmacniają włocławską flotę

Dwa nowe lodołamacze - Orkan i Sokół - wzmocniły włocławską flotę. W czwartek odbyła się prezentacja jednostek służących do walki z lodem na rzekach. Ich budowa kosztowała ponad 37 mln zł.

 

Lodołamacze powstały w ramach projektu "Budowa 2 lodołamaczy dla potrzeb zimowej osłony przeciwpowodziowej na terenie działania RZGW w Warszawie". Projekt realizowany był od 2016 roku i kosztował ponad 37 mln zł. Nowoczesne jednostki wzmocniły właśnie włocławską flotę i będą służyły do prowadzenia zimowej osłony przeciwpowodziowej na Zbiorniku Włocławek.

 

Piotr Naimski: mimo epidemii budowa Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem
Mimo epidemii i ograniczeń z nią związanych budowa gazociagu Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem i zostanie zakończona tak, jak jest to przewidziane, w październiku 2022 r. - powiedział PAP pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
PGE, Tauron i Enea utworzą spółkę celową dla budowy offshore
PGE, Tauron i Enea utworzą wspólną spółkę celową, która będzie budować morskie farmy wiatrowe na Bałtyku. Trzy spółki podpisały w poniedziałek list intencyjny ws. współpracy.
Zakończony kolejny etap prac przy ochronie przeciwpowodziowej Doliny Stężyckiej
Wody Polskie zakończyły trzeci etap rozbudowy wału przeciwpowodziowego w Dolinie Stężyckiej nad Wisłą. Całość pięcioetapowej inwestycji obejmie modernizację wiślanego wału przeciwpowodziowego na długości 5,5 km
Lepsza ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza
14 stycznia 2021 r. zostały oddane do użytku cztery przepompownie wody powstałe w ramach projektu „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza” w miejscowościach Szewce i Zajeziorze oraz przepompownie Koćmierzów i Nadbrzezie.
Grupa Orlen: energia z morskiej farmy wiatrowej trafi do krajowej sieci
Spółka Baltic Power z Grupy Orlen podpisała z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę o przyłączenie do sieci farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim.
Wody Polskie: zwiększenie ochrony przeciwpowodziowej Krosna Odrzańskiego
Jednym z przykładów działań przeciwpowodziowych, jest modernizacja wałów przeciwpowodziowych Krosna Odrzańskiego, która zwiększy bezpieczeństwo 10 tys. osób.
Subskrybuj ŚRODOWISKO