Przejdź do treści

NFOŚiGW przekaże 60 mln zł na zagospodarowanie deszczówki w miastach

Samorządy miejskie będą mogły zdobyć dofinansowanie na budowę, rozbudowę lub remont sieci kanalizacji deszczowej oraz zbiorników wód opadowych - poinformował w piątek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu to 60 mln zł.
NFOŚiGW: 44 mln zł dofinansowania na małe elektrownie wodne i geotermię głęboką
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił dwa nabory wniosków na dofinansowanie małych elektrowni wodnych (do 2 MW) oraz budowę geotermalnych źródeł ciepła. Na te cele przeznaczono ponad 44 mln zł (10 mln euro), poinformował NFOŚiGW w poniedziałkowym komunikacie.
Dania/ Wstrzymano kontrowersyjny zrzut nieczystości do Bałtyku
W wyniku protestów odłożono na jesień zrzut nieczystości do bałtyckiej cieśniny Sund z systemu kanalizacji w Kopenhadze. Według władz duńskiej stolicy jest to konieczne w związku z budową inwestycji mieszkaniowej w dzielnicy Nordhavn.
NFOŚiGW: ponad 44 mln zł na małe elektrownie wodne i geotermię głęboką
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił dwa nabory wniosków na dofinansowanie małych elektrowni wodnych (do 2 MW) oraz budowę geotermalnych źródeł ciepła. Na te cele przeznaczono ponad 44 mln zł (10 mln euro) - poinformował NFOŚiGW w poniedziałkowym komunikacie.
Działania w ramach retencji korytowej o 1/3 zwiększą plony. Skuteczne rozwiązanie na Lubelszczyźnie
Dziś na Lubelszczyźnie, w gminie Drelów, została uruchomiona kolejna nitka kanału odejścia Jazu Augustówka, który retencjonuje wodę w Kanale Wieprz-Krzna. Dzięki piętrzeniu system nawadnia ponad 500 hektarów okolicznych pól. To kolejny przykład działania z zakresu retencji korytowej.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ardanowski o suszy: sytuacja się chwilowo poprawiła
Patrzymy z pewną nadzieją, że nie będzie suszy, jakiej się spodziewaliśmy; sytuacja się chwilowo poprawiła – mówił w czwartek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Islandia rezygnuje z komercyjnych połowów wielorybów
Islandia postanowiła zakazać zabijania wielorybów przynajmniej do końca 2020 roku. Decyzja nie ma nic wspólnego z pandemią koronawirusa, więc niewykluczone, że zostanie podtrzymana długofalowo.
Subskrybuj ŚRODOWISKO