Przejdź do treści

Pływające ogrody w parku Wilsona w Poznaniu

Na Dużym Stawie w parku Wilsona w Poznaniu pojawiły się pływające ogrody; wyspa wyposażona została także w kosz lęgowy dla ptactwa wodnego. Wcześniej podobne instalacje zamontowano na rzekach - Warcie oraz Cybinie.
KAS: nielegalny handel zagrożonymi gatunkami roślin i zwierząt wart ok. 20 mld dol.
Wartość nielegalnego handlu, przemytu zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin jest szacowna na ok. 20 mld dolarów - poinformował PAP ekspert Służby Celno-Skarbowej w MF Rafał Tusiński. W nielegalny procederze uczestniczą grupy przestępcze i pojedyncze osoby.
GIS: wypoczywający online sprawdzają czystości kąpielisk
Ponad pół miliona razy wypoczywający sprawdzali w te wakacje czystość kąpielisk za pośrednictwem serwisu internetowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Rzecznik GIS Jan Bondar przypomina, by wypoczywając nad wodą, pamiętać o maseczkach i dystansie.
Energa dba o środowisko wodne polskiej „Amazonki”
Energa dba o środowisko wodne rzeki Narew. Produkując w Ostrołęce energię elektryczną i cieplną korzysta z zasobów tej rzeki do chłodzenia bloków energetycznych. Z kolei termika wracającej do Narwi wody jest wykorzystywana do hodowli ponad 30 gatunków ryb. Szacuje się, ze dzięki tym warunkom, stwarzającym doskonałe możliwości wytwarzania materiału do zarybiania dla wielu jezior i rzek w Polsce, wyhodowano miliony sztuk narybku.
Woliński Park Narodowy otworzył schody na Kawczą Górę
Wejście zostało już udostępnione dla zwiedzających. Do tej pory schody były zamknięte, bo ich stan pogorszył się po zimowych sztormach. Remont polegał przede wszystkim na zabezpieczeniu konstrukcji nośnej schodów przed osuwaniem się. Prace kosztowały 30 tysięcy złotych.
Żegluga nocna i inne udogodnienia planowane na Wrocławskim Węźle Wodnym
Anna Moskwa Wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Prezes Wód Polskich Przemysław Daca wzięli udział w briefingu, którego tematem były udogodnienia dla żeglugi planowane na odrzańskim odcinku Wrocławskiego Węzła Wodnego...
MRiRW: od poniedziałku rolnicy mogą się ubiegać o pomoc na inwestycje w lasach
Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) od poniedziałku, 3 sierpnia do 11 września przyjmują wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość...
Subskrybuj ŚRODOWISKO