Przejdź do treści

Nie żyje Piotr Soyka. Twórca i prezes Remontowa Holding

Nie żyje Piotr Soyka, prezes i twórca Remontowa Holding. Miał 76 lat. Z Grupą Remontowa związany był od 1972 roku. W 1989 roku, po wygraniu konkursu, stanął na czele Gdańskiej Stoczni Remontowa, najpierw jako dyrektor naczelny...
Remontowa Shipbuilding: zwodowany ostatni z serii hybrydowy prom pasażersko-samochodowy
W stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding zwodowano czwarty i ostatni z serii hybrydowy prom pasażersko-samochodowy o napędzie elektrycznym. Jednostki budowane są dla norweskiego armatora Norled.
Holownik H-2 Mieszko przekazany Marynarce Wojennej RP
13 lipca 2020 został podpisany Protokół Zdawczo-Odbiorczy trzeciej z serii jednostek pływających typu holownik H-2 MIESZKO. Jednostka opuściła Stocznię w godzinach popołudniowych i skierowała się do Komendy Portu Wojennego w Gdyni, gdzie zostanie przekazana Użytkownikowi. H-2 MIESZKO wejdzie do służby w Dywizjonie Okrętów Wsparcia należącego do 3 Flotylli Okrętów im. kmdr. Bolesława Szymona Romanowskiego.
Wkrótce przekazanie holownika H2 MIESZKO
Prace przy holownikach budowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding SA dla Marynarki Wojennej idą pełną parą. Na początku czerwca w stoczni uroczyście zwodowano piątą z serii sześciu jednostek – H-3 Leszko, a H-2 Mieszko przeszedł pomyślnie próby morskie i stoczniowe. Teraz przyszła kolej na próby zdawczo-odbiorcze tej jednostki.
Stocznie Pomorza Zachodniego. Gryfia remontuje i planuje!
Rekonesans po „piątce” - największym doku Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia - zawsze robi wrażenie. Zwłaszcza, kiedy w doku , na kilblokach stoją ogromne kadłuby statków. Można je oglądać z bliska, w całej okazałości. Wartością dodatkową jest panorama stoczniowo-portowego Szczecina i części miejskiej Grodu Gryfa – podziwiana ze szczytu dokowych ścian.
Stocznia Szczecińska - załadunek dwóch baszt doku pływającego
Pod koniec maja odbył się załadunek  dwóch  baszt doku pływającego o  łącznym ciężarze ponad 300 ton,  wykonanych na zamówienie kontrahenta zagranicznego.
Sytuacja na rynku stoczniowym – Europa
W 2019 roku nastąpiło zwiększenie wielkości produkcji nowych statków w stoczniach europejskich pod względem liczby jednostek i CGT oraz ich łącznej wartości. Liczba zamówień na nowe jednostki wynosiła łącznie 349 o łącznej nośności 2,5 mln ton 12,9 mln CGT...
Subskrybuj STOCZNIE