Przejdź do treści

Szczecin i Świnoujście. Gigantyczne inwestycje w portach!

Modernizacja nabrzeży, toru wodnego, sieci kolejowych, terminali, dróg – wylicza Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. – Realizowane obecnie inwestycje w gospodarce morskiej Pomorza Zachodniego sięgają 4 mld zł. Jeśli chodzi o skalę, to naprawdę gigantyczne i rekordowe przedsięwzięcia w tym regionie.

Intermodalny coraz bliżej

Świnoujście: trwa rozładunek części maszyny TBM, która wybuduje tunel łączący wyspy Uznam i Wolin
Trwa rozładunek części maszyny TBM, która wybuduje tunel łączący wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). Maszyna przed transportem została rozłożona na 129 elementów, pracę ma rozpocząć w marcu przyszłego roku.
Zwiększenie kapitału Spółki w kluczowym momencie rozwoju Portu Gdynia
17 września 2020r. Sejm zdecydował o dokapitalizowaniu portów kwotą obligacji w wysokości 1 mld zł, w celu zwiększenia kapitału zakładowego portów oraz budowę strategicznych elementów infrastruktury zapewniającej dostęp do portów (m.in. falochronów zewnętrznych).
Port Gdynia: kolejny etap budowy Publicznego Terminalu Promowego
W środę 16.09.2020 r. w godzinach porannych na terenie budowy Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia rozpoczęto betonowanie II odcinka estakady prowadzącej na górną rampę najazdową na prom.
Maszyna do drążenia tunelu pod Świną przypłynie do Świnoujścia już w październiku!
Maszyna do drążenia tunelu w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) przypłynie na statku z Chin w październiku. TBM rozpocznie wiercenie tunelu pod Świną na Wyspie Uznam.
Budowa drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany: złożonych 9 ofert w przetargu
9 firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na drugą część budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany - podała PAP rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska.
Statek z maszyną TBM do drążenia tunelu pod Świną opuszcza Chiny!
Statek z maszyną TBM do drążenia tunelu pod Świną opuszcza Chiny i kieruje się do Europy północną drogą morską.
Subskrybuj inwestycje