Przejdź do treści

Największe zmiany i inwestycje w polskiej energetyce w 2020 roku

2020 rok zapisze się pod hasłem nowej polityki energetycznej do 2040 roku. Wyznaczenia kierunku, w którym będzie zmierzała Polska – zeroemisyjnego systemu elektroenergetycznego opartego przede wszystkim na odnawialnych źródłach energii oraz energetyce jądrowej.

Bez poprawek do ustawy o offshore w senackej komisji
Senacka komisja nadzwyczajna ds. klimatu opowiedziała się w poniedziałek za przyjęciem bez poprawek ustawy o wsparciu dla morskiej energetyki wiatrowej. Dodatkowo Senat wystąpi z oddzielną inicjatywą ustawodawczą, by poprawić znalezione w ustawie nieścisłości. Biuro Legislacyjne Senatu...
Tauron i OW będą inwestować w spółki posiadające projekty farm wiatrowych na Bałtyku

Grupa energetyczna Tauron zamierza inwestować w spółki związane z portugalsko-francuską firmą OW Offshore, posiadające projekty farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Na podobnych zasadach OW ma inwestować w chcące budować farmy wiatrowe na Bałtyku spółki Taurona.

Zaangażowanie w budowę morskiej energetyki wiatrowej to jeden z elementów realizowanej przez Tauron strategii tzw. zielonego zwrotu.

Sejm o farmach wiatrowych i zmianach w kodeksach
Rządowy projekt ustawy o promowaniu energii z farm wiatrowych na morzu oraz zmiany w przepisach administracyjnych i karnych to punkty, które znalazły się w porządku drugiego dnia posiedzenia Sejmu. Dzisiaj 16.12.2020r. pod drugie czytanie ma zostać poddany projekt ustawy o promowaniu wytwarzania...
PGE Baltica realizuje program budowy morskich farmach wiatrowych - wybrano wykonawcę strategii UXO
PGE Baltica wybrała wykonawcę strategii UXO, która określi sposób postępowania w przypadku wykrycia ryzyka związanego z niewybuchami na Bałtyku; to kolejny etap programu budowy morskich farmach wiatrowych - poinformowała w czwartek rzeczniczka spółki Aleksandra Jampolska. Wykonawcą tzw..
PKN Orlen: spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą przy budowie morskich farm wiatrowych
PKN Orlen i jego spółka celowa Baltic Power zorganizują w grudniu spotkanie on-line z podmiotami zainteresowanymi współpracą przy realizacji morskich farm wiatrowych. Celem jest prezentacja przygotowań do inwestycji, jej harmonogramu i podejścia koncernu do współpracy z lokalnymi dostawcami.
Farmy wiatrowe na Bałtyku przy udziale ILF Consulting Engineers Polska – prace już ruszyły
PGE Baltica realizuje kolejne działania w ramach Programu Offshore Grupy PGE, zakładającego budowę trzech morskich farm wiatrowych – Baltica-1, Baltica-2 i Baltica-3. Ich budowa w Polsce przyniesie korzyści w wymiarach: ekonomicznym, środowiskowym i społecznym. Lokalizacja turbin wiatrowych na morzu...
Subskrybuj farmy wiatrowe