Przejdź do treści

KAS: nielegalny handel zagrożonymi gatunkami roślin i zwierząt wart ok. 20 mld dol.

Wartość nielegalnego handlu, przemytu zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin jest szacowna na ok. 20 mld dolarów - poinformował PAP ekspert Służby Celno-Skarbowej w MF Rafał Tusiński. W nielegalny procederze uczestniczą grupy przestępcze i pojedyncze osoby.
1,4 tys. przedsiębiorców i organizacji zgłosiło się do programu Polski Bon Turystyczny
Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny - poinformował PAP w poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Zofia Klepacka mistrzynią Polski w klasie RS:X
Zofia Klepacka (Legia Warszawa) mistrzynią Polski w klasie RS:X. Mistrzowskie regaty odbyły się w ramach Pucharu Prezydenta Sopotu. Z powodu słabych warunków wiatrowych udało się rozegrać tyko trzy wyścigi. Jutro rywalizację zaczynają mężczyźni.
Prezydent podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym
Bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko niepełnosprawne - przewiduje podpisana przez prezydenta ustawa o Polskim Bonie Turystycznym podało w piątek MR. Bon nie będzie miał formy gotówkowej, ale zapłacić nim będzie można usługę hotelarską lub imprezę turystyczną.
Pomorskie: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach
W żadnym z około 60 nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano we wtorek rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
Urokliwa Ustka zaprasza turystów
Ustka – miasto w północnej Polsce, położona na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Jest miastem portowym i uzdrowiskowym.
Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk: wystartowała aplikacja promująca turystykę wodną
Wystartowała aplikacja "Drogi wodne", której celem jest spopularyzowanie turystyki wodnej, poznawania nowych szlaków wodnych - poinformował w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Trasy znajdujące się w aplikacji są bezpieczne i zweryfikowane - dodał.
Subskrybuj turystyka