Przejdź do treści

ORP Sokół w drodze do Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej poinformowało, że w ostatnich dniach zostały podpisane przez dyrektora MMW Marynarki Wojennej dwa dokumenty dotyczące przekazania Muzeum przez Komendę Portu Wojennego Gdynia wycofanego ze służby okrętu podwodnego typu Kobben...
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku: Powstanie Warszawskie na Wiśle
Wiosną 1939 r., wobec zbliżającej się wojny, z Flotylli Rzecznej Marynarki Wojennej w Pińsku wyodrębniono Oddział Wydzielony "Wisła". Po 1 września 1939 r. jego jednostki broniły mostów i przepraw na dolnej i środkowej Wiśle, a wobec niemożności wycofania się do Modlina zostały zatopione przez własne załogi.
ORP Iskra - relacja z praktyk pod żaglami
Podchorążowie pierwszego rocznika Akademii Marynarki Wojennej zakończyli szkolenie morskie pod żaglami barkentyny szkolnej ORP Iskra. Już niebawem jednostka ponownie wyjdzie na morze. Tym razem na jej pokładzie praktykę nawigacyjno-astronomiczną odbędą studenci II roku studiów wojenno-morskiej uczelni.
3. Flotylla Okrętów - prace na rzecz bezpieczeństwa żeglugi
Od poniedziałku, 20 lipca, służby hydrograficzne 3. Flotylli Okrętów prowadzą prace batymetryczne. Zadania realizowane przez okręt hydrograficzny ORP Heweliusz są niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa żeglugi na morskich akwenach Bałtyku. Prace sondażowe potrwają do końca tygodnia.
Wkrótce przekazanie holownika H2 MIESZKO
Prace przy holownikach budowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding SA dla Marynarki Wojennej idą pełną parą. Na początku czerwca w stoczni uroczyście zwodowano piątą z serii sześciu jednostek – H-3 Leszko, a H-2 Mieszko przeszedł pomyślnie próby morskie i stoczniowe. Teraz przyszła kolej na próby zdawczo-odbiorcze tej jednostki.
Praktyki morskie pod żaglami
Najbliższe miesiące podchorążowie dwóch najmłodszych roczników Akademii Marynarki Wojennej spędzą pod żaglami ORP Iskra. W poniedziałek (29 czerwca) okręt wyszedł z Portu Wojennego Gdynia. Na jego pokładzie znajduje się 29 studentów wojskowych pierwszego roku nawigacji...
75 lat Klubu Marynarki Wojennej Riwiera
Klub Marynarki Wojennej Riwiera obchodzi w tym roku swoje 75. urodziny. Z tej okazji, w czwartek 18 czerwca odbyły się uroczystości rocznicowe. Jubileusz Klubu wpisuje się w obchody Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej.
Subskrybuj Marynarka Wojenna