Przejdź do treści

Müller: w styczniu przedstawimy kompleksowy plan gospodarczy wyjścia z kryzysu po epidemii

Jeszcze w styczniu rząd przedstawi kompleksowy plan gospodarczy wychodzenia z kryzysu wynikającego z epidemii COVID-19 - zapowiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że będzie to szeroki dokument gospodarczy na kilka następnych lat dotyczący m.in. inwestycji.
Grupa Azoty Police wspiera walkę z COVID-19
Grupa Azoty Police przekazała 150 tys. zł dla Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na zakup sprzętu diagnostycznego oraz materiałów medycznych służących bezpośrednio przeciwdziałaniu i zwalczaniu wirusa COVID-19. Umowę o przekazaniu środków podpisano 14 grudnia 2020 roku.
Marynarskie wsparcie na froncie walki z pandemią
W walkę z epidemią każdego dnia zaangażowanych jest prawie 200 marynarzy z jednostek wchodzących w podporządkowanie dowódcy gdyńskiej Flotylli. Wspólnie z żołnierzami 12. Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina i 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspomagają oni akcję „Trwała Odporność”.
Polska prawdopodobnie wyjdzie z kryzysu COVID-19 mniej poturbowana niż inne kraje
Polska może wyjść z kryzysu COVID-19 mniej poturbowana niż inne kraje, dzięki sile swojej gospodarki - ocenił sekretarz generalny OECD Angel Gurría, odnosząc się do najnowszego raportu organizacji nt. Polski. Eksport to jeden z motorów polskiej gospodarki - zaznaczył wicepremier Jarosław Gowin.
Płock/ Szpital tymczasowy, wybudowany przez PKN Orlen, przekazano szpitalowi wojewódzkiemu
PKN Orlen, który wybudował w Płocku (Mazowieckie) szpital tymczasowy, przekazał we wtorek tę placówkę tamtejszemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu (WSzZ). Szpital tymczasowy powstał w trybie błyskawicznym, jest ukończony, może funkcjonować - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Paweł Borys: Dobrze przygotowaliśmy naszą gospodarkę na drugą falę pandemii
Przygotowujemy tarczę finansową 2.0. Chcemy, by podobnie jak na wiosnę, szybko i sprawnie ta pomoc docierała do firm za pośrednictwem bankowości elektronicznej - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Jak zapewnił w rozmowie opublikowanej...
Koronakryzys, czyli rynki finansowe w obliczu pandemii!
Drugi, ostatni dzień XXI Konferencji Zarządzanie Finansami obfitował w bardzo wiele ciekawych, ważkich wystąpień i dyskusji. Debatowali ekonomiści, biegli, menadżerowie, samorządowcy. Wspólnym mianownikiem tych dyskusji i prezentacji była pandemia i koronakryzys.
Subskrybuj koronawirus