Przejdź do treści

Prezes Wód Polskich: prawdopodobnie za kilka godzin zostanie zatrzymany zrzut ścieków do Wisły

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca wyraził nadzieję, że prawdopodobnie za kilka godzin zostanie zatrzymany zrzut ścieków do Wisły. Jednocześnie krytycznie ocenił działania miasta ws. budowy nowego kolektora pod dnem Wisły, który ma odprowadzać nieczystości do oczyszczalni "Czajka".
Naukowcy: Arktyka przestawia się na nowy klimat
Nowy rodzaj klimatu wykształca się w Arktyce: z mniejszą ilością lodu, za to z większymi opadami deszczu i cieplejszym powietrzem – informują naukowcy na łamach pisma „Nature Climate Change”.
Prezydent: bony turystyczne mogą być realizowane do 2022 r.
Bony turystyczne mogą być realizowane do 2022 r. - przypomniał w niedzielę prezydent Andrzej Duda, który zachęcał do korzystania z nich m.in. odwiedzając rodzinne gospodarstwa rolne prowadzące agroturystykę.
Wycieczkowiec EUROPA 2 pierwszym w tym roku gościem w Porcie Gdynia
Pierwszy w tym roku wycieczkowiec wpłynął do Portu w Gdyni i zacumował przy nabrzeżu Francuskim. Statek został zbudowany w Maju 2013 roku we francuskiej stoczni STX France, Saint-Nazaire, a koszt jego budowy wyniusł 360 milionów Euro. Ma największą wśród wycieczkowców....
Koronawirus zmienił rynek pracy
Epidemia koronawirusa diametralnie zmieniła rynek pracy, pracodawcy masowo powstrzymują rekrutacje - wskazała w poniedziałek Konfederacja Lewiatan. Według ekspertów spadki w usługach HR zapowiadają koniec ery rynku pracownika.
Neutralizacja obiektów niebezpiecznych zalegających w kanale Wisły Śmiałej- informacja o planowanych działaniach
Aktualizacja: Akcja neutralizacji odbędzie w dniach 14-15.09.br.w godzinach 8.00-15.00 – termin został potwierdzony
21 edycja Volvo Gdynia Sailing Days - Mistrzostwa Europy
Trwająca trzy tygodnie 21. edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days dobiegła końca. W ostatnim akordzie tej imprezy rozdano medale w olimpijskiej klasie Finn – najlepszy okazał się prowadzący po czterech dniach Węgier Zsombor Berecz, drugie miejsce zajął broniący tytułu Brytyjczyk Giles Scott, a trzeci był...
Subskrybuj polska-morska