Przejdź do treści

Terminal Promowy w Świnoujściu. Estakada rośnie w oczach!

Budowa estakady modernizowanego terminalu promowego w Świnoujściu przebiega w ekspresowym tempie. W przyszłym roku terminal będzie już działał jako intermodalny.
ZMPG: Ogłoszenie o postępowaniu na wybór przewoźników promowych

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w dniu 2 grudnia 2020 roku ogłosił postępowanie na wybór przewoźników promowych korzystających z Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia w latach 2021 do 2025. Postępowanie prowadzone jest w trybie negocjacji z ogłoszeniem. Przewoźnicy, którzy do 15 grudnia złożą wnioski o udział i zostaną zakwalifikowani do udziału w postępowaniu będą mogli złożyć oferty, których treścią będą plany zawinięć, parametry promów oraz propozycję wysokości opłat portowych.

Link do strony z ogłoszeniem o postępowaniu:

Zarząd Morskiego Portu Gdynia z nagrodą „Symbol Polskiego Sukcesu 2020”
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. kolejny raz w tym roku doceniony przez niezależne gremia! W ręce prezesa ZMPG, Adama Mellera, przekazana została nagroda „Symbol Polskiego Sukcesu 2020”
Uzgodnienie przebiegu Drogi Czerwonej jako elementu ostatniej mili dostępu drogowego do Portu Gdynia i morskiej granicy państwa
Droga Czerwona na ostatniej prostej. Budowa połączenia Portu Gdynia z siecią dróg krajowych wchodzi w decydującą fazę. Katarzyna Gruszecka Spychała, wiceprezydent ds. gospodarki, Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA, Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz Jacek Sadaj,...
Pierwsze przęsło nowej estakady na terminalu promowym w Świnoujściu już jest
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA modernizuje terminal promowy w Świnoujściu przystosowując go do obsługi transportu intermodalnego. Prace idą pełną parą, właśnie pojawiło się pierwsze przęsło nowej estakady nad stacją kolejową Świnoujście. Estakada skomunikuje zaplecze z terenem terminalu. 
Port Gdynia: trwa inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych
W Porcie w Gdyni trwa inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., która zwiększy sprawność kolejowych przewozów oraz ilość transportowanych ładunków. Wartość całej inwestycji to ponad 1,5 mld zł netto.
Port Zewnętrzny w Gdyni - kolejny krok do budowy
Zarząd Portu Gdynia ogłosił przetarg na wybór partnera prywatnego, który zajmie się budową Portu Zewnętrznego. To największa inwestycja w Polsce, która powstanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Jednocześnie jest ona największym tego typu projektem rządowym. "To duży...
Subskrybuj Polskie porty