Przejdź do treści

Port Gdynia: kolejny etap budowy Publicznego Terminalu Promowego

W środę 16.09.2020 r. w godzinach porannych na terenie budowy Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia rozpoczęto betonowanie II odcinka estakady prowadzącej na górną rampę najazdową na prom.
Świnoujście. Czas na operatora głębokowodnego terminala kontenerowego!
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście przeszedł do ofensywy. Do krajowych i zagranicznych portali oraz prasy trafiło ogłoszenie rozpoczynające proces wyłonienia operatora głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu.  Inwestycja powinna być zakończona do 2025 roku.
9 firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na drugą część budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany
Urząd Morski w Gdyni chce przeznaczyć na inwestycję ponad 687,5 mln zł, natomiast oferty opiewają na kwoty od 492,9 mln zł do 968,8 mln zł. Drugi etap inwestycji, którego dotyczy przetarg, obejmie przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg o długości ok. 10,4 km.
Ekologiczne jednostki z napędem LNG zyskują coraz większą popularność wśród armatorów
Skroplony gaz ziemny  jest pomostem pomiędzy tradycyjnym paliwem, a rozwiązaniami dążącymi do zero-emisyjności.
Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie w Porcie Gdańsk
W dniu 10 września 2020 r. w godzinach porannych do Portu Gdańsk wpłynął pierwszy w tym sezonie statek wycieczkowy. Zwyczajowo sezon wycieczkowców w porcie zaczyna się w kwietniu i kończy w październiku. Ten rok miał być rekordowy pod względem liczby zawinięć, jednak pandemia koronawirusa zmieniła wszystko. Planowanych było 84 jednostek. Dziś wpłynęła pierwsza.
Terminal kontenerowy DCT Gdańsk otwiera przedstawicielstwo na Czechy i Słowację
Aby wzmacniać poziom obsługi, DCT Gdańsk zdecydowało, że konieczne jest posiadanie reprezentanta stacjonującego na miejscu, współpracującego ściśle z klientami w Czechach i Słowacji.
Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach: rozwój portów morskich kluczowy dla strategii transportowej Polski
Konieczność budowy zrównoważonego i spójnego systemu transportu - podkreślali uczestnicy debaty o strategii transportowej dla Polski. Odbyła się ona w ramach XII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach w dn. 2-4 września 2020 roku.
Subskrybuj Polskie porty