Przejdź do treści

PGNiG planuje nakłady inwestycyjne w 2020 r. wyższe niż w 2019 r.

PGNiG zakłada, że nakłady inwestycyjne w 2020 r. przekroczą poziom osiągnięty w 2019 r., tj. 6,6 mld zł, poinformował prezes Jerzy Kwieciński.

Dziś nie podam dokładnej wartości, ponieważ pracujemy nad strategią spółki, jednak mogę zapewnić, że inwestycje będą rekordowe w tym roku i następnym. Na pewno będą wyższe niż zeszłoroczny poziom 6,6 mld zł” – powiedział Kwieciński dziennikarzom w Świnoujściu.

Prezes Wód Polskich: Polska wydaje gigantyczne pieniądze na przeciwdziałanie powodziom
Prezes Wód Polskich Przemysław Daca przekonuje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że Polska wydaje obecnie "gigantyczne pieniądze" na działania przeciwpowodziowe. Budowane są zbiorniki retencyjne i poldery oraz odbudowywane wały przeciwpowodziowe na południu kraju - podkreślił.
Światowa gospodarka zacznie odzyskiwać siły po koronawirusie w 2021 r.
Globalna gospodarka powróci na ścieżkę rozwoju w 2021 r.; po okresie zamrożenia rynków wzrost jest nierównomierny - wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ocenili, że np. hotelarstwo, turystyka mogą borykać się z kryzysem przez dłuższy czas.
Świnoujście. Jubileuszowy gazowiec już w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Do świnoujskiego Terminalu LNG dziś po raz setny przybił statek ze skroplonym gazem. Ta jubileuszowa dostawa otwiera kolejną piękną kartę historii gazoportu. Budowa terminalu była pierwszym bardzo ważnym krokiem
Port Gdynia portem instalacyjnym polskich farm wiatrowych na Bałtyku
Gdynia będzie portem instalacyjnym polskich farm wiatrowych na Bałtyku. To wielki projekt morskiej energetyki wiatrowej, który jest j zaliczany do epokowych projektów infrastrukturalnych.
Podpisano list intencyjny dotyczący rozwoju morskiej energetyki wiatrowej
Z inicjatywy pełnomocnika Rządu ds. OZE Ireneusza Zyski, przedstawiciele Rządu RP oraz przedsiębiorcy z branży morskiej energetyki wiatrowej podpisali 1 lipca 2020 r. "List intencyjny...
PŻM wdraża wirtualny system szkoleń
Polska Żegluga Morska podpisała umowę z jednym ze światowych liderów morskich e-szkoleń, brytyjską firmą VideoTEL. Umowa dotyczy zaopatrzenia statków PŻM oraz biura armatora w system...
Subskrybuj gospodarka morska