Przejdź do treści

Gaz-System: Zakończono budowę gazociągu Zdzieszowice-Brzeg

Gaz-System zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice-Brzeg o długości 84 kilometrów. Dzięki nowej magistrali gazowej z Dolnego Śląska na Opolszczyznę, której częścią jest gazociąg Zdzieszowice-Brzeg, rozbudowany zostanie system przesyłowy w południowo-zachodniej Polsce.

PGE Baltica realizuje program budowy morskich farmach wiatrowych - wybrano wykonawcę strategii UXO

PGE Baltica wybrała wykonawcę strategii UXO, która określi sposób postępowania w przypadku wykrycia ryzyka związanego z niewybuchami na Bałtyku; to kolejny etap programu budowy morskich farmach wiatrowych - poinformowała w czwartek rzeczniczka spółki Aleksandra Jampolska.

Wykonawcą tzw. strategii UXO (ang. unexploded ordnance) będzie brytyjska spółka Ordtek Limited.

ZMPG: Ogłoszenie o postępowaniu na wybór przewoźników promowych

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w dniu 2 grudnia 2020 roku ogłosił postępowanie na wybór przewoźników promowych korzystających z Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia w latach 2021 do 2025. Postępowanie prowadzone jest w trybie negocjacji z ogłoszeniem. Przewoźnicy, którzy do 15 grudnia złożą wnioski o udział i zostaną zakwalifikowani do udziału w postępowaniu będą mogli złożyć oferty, których treścią będą plany zawinięć, parametry promów oraz propozycję wysokości opłat portowych.

Link do strony z ogłoszeniem o postępowaniu:

PKN Orlen: spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą przy budowie morskich farm wiatrowych
PKN Orlen i jego spółka celowa Baltic Power zorganizują w grudniu spotkanie on-line z podmiotami zainteresowanymi współpracą przy realizacji morskich farm wiatrowych. Celem jest prezentacja przygotowań do inwestycji, jej harmonogramu i podejścia koncernu do współpracy z lokalnymi dostawcami.
Historyczny prom Gryfia został wycofany z przetargu
Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” wycofała z przetargu prom Gryfia. Jak poinformował na łamach Radia Szczecin prezes stoczni, Krzysztof Zaremba, to najstarszy statek pływający w Polsce. Stocznia chce go sprzedać teraz za 170 tys. złotych, ale czeka na konkretne oferty ze strony prezydenta Szczecina...
Eksport tarczą dla polskiej gospodarki
Gdybyśmy nie byli częścią jednolitego unijnego rynku, nie zbudowalibyśmy nadwyżki w obrotach z zagranicą – uważa Łukasz Czernicki, główny ekonomista resortu finansów, cytowany we wtorkowym “Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jak zaznacza dziennik, to właśnie dobre wyniki w eksporcie są dziś jedną z przyczyn...
Płock/ Szpital tymczasowy, wybudowany przez PKN Orlen, przekazano szpitalowi wojewódzkiemu
PKN Orlen, który wybudował w Płocku (Mazowieckie) szpital tymczasowy, przekazał we wtorek tę placówkę tamtejszemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu (WSzZ). Szpital tymczasowy powstał w trybie błyskawicznym, jest ukończony, może funkcjonować - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Subskrybuj gospodarka morska