Przejdź do treści

Szczecin: Samochód wpadł do Odry

Samochód osobowy wpadł do Odry w Szczecinie. Zdarzenie miało miejsce u stóp Wałów Chrobrego, na ulicy Jana z Kolna.
Szczecin – Świnoujście. Pogłębiarka Scheldt River na torze wodnym
Prace przy modernizacji toru wodnego postępują. Pogłębiarka „Amazone” zakończyła pracę, zastąpiła ją „Scheldt River”. Przy obu sztucznych wyspach trwają prace refulacyjne już nad lustrem wody. Teren na Ostrowie Grabowskim został oczyszczony a „Wenda” pogłębia tor.
Jubileuszowa zbiórka krwi w porcie Szczecin
„70 litrów na 70-lecie ZMPSiŚ” pod takim hasłem zarząd portów oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizowały jubileuszową, bo piątą akcję zbiórki krwi w porcie Szczecin.
Niecodzienny gość w Porcie Szczecin

Nieczęsto widzi się statki tego typu w polskich portach. Wysokospecjalizowany „Apache II" był eksploatowany na akwenach, gdzie zazwyczaj wydobywane są ropa i gaz.
Jednostka jest przeznaczona przede wszystkim do układania rurociągów.  Niestety kryzys spowodował, że armator postanowił wyłączyć Apache II na razie z eksploatacji i zacumować statek w porcie Szczecin przy nabrzeżu Bułgarskim.

„Apacz" pływa pod banderą Wysp Bahama, ma 137,5 metra długości oraz 27 metrów szerokości.

" Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu"
To popularnie określany jako gazoport - to polski terminal przeładunkowy i regazyfikacyjny skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu. Położony jest w prawobrzeżnej część miasta, Warszowie na wyspie Wolin, nieopodal najwyższej na polskim wybrzeżu Bałtyku latarni morskiej.
Od 1946 roku mamy Urząd Morski w Szczecinie
Minister Żeglugi i Handlu Zagranicznego 24 września 1946 roku nominował na  pierwszego dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie kpt. ż. w. Jana Godeckiego.  I tę datę przyjmujemy jako początek Urzędu Morskiego w Szczecinie. Nowy dyrektor pełnił wcześniej obowiązki kapitana Portu w Gdyni.
Deklaracja Bałtycka na rzecz Morskiej Energetyki Wiatrowej została podpisana
Polska zainicjowała wspólny projekt zagospodarowania potencjału Morza Bałtyckiego. Dziś, wspólnie z Komisją Europejską oraz ministrami z Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec i Szwecji podpisaliśmy „Deklarację Bałtycką na rzecz Morskiej Energetyki Wiatrowej”, która...
Subskrybuj Szczecin